Trwa ładowanie...
dzzomru

Piotr Liroy-Marzec wystartuje w wyborach na prezydenta Kielc

Były poseł ruchu Kukiz'15 i założyciel stowarzyszenia Skuteczni wystartuje w wyborach na prezydenta Kielc. Piotr Liroy-Marzec swoją decyzję ogłosił w czwartek przed miejskim ratuszem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Liroy-Marzec będzie popierany przez partię Wolność
Piotr Liroy-Marzec będzie popierany przez partię Wolność (PAP, Fot: Rafał Guz)
dzzomru

O tym, że Liroy-Marzec rozważa start w wyborach na prezydenta Kielc, informowano już w czerwcu bieżącego roku. Jego kandydatura stała się jeszcze bardziej prawdopodobna po tym, gdy w ubiegłym tygodniu w Sejmie przedwyborczą koalicję ogłosili partia Wolność ze stowarzyszeniem Skuteczni.

- Stowarzyszenie Skuteczni niedawno przedstawiło swój pomysł na Warszawę. Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony partii Wolność. Zresztą nasze wizje Polski pokrywają się bardzo często, a szczególnie wizje Warszawy. Stąd też nasza współpraca zarówno w Warszawie, jak i w kilku innych regionach - mówił wówczas poseł Piotr Liroy-Marzec.

Do założenia własnego stowarzyszenia Piotra Liroya-Marca skłonił konflikt z Pawłem Kukizem i wydalenie z partii. Szef Kukiz'15 w czerwcu ub. roku zdecydował o wykluczeniu Liroya ze względu na doniesienia dotyczące uwikłania najbliższego otoczenia posła w tzw. dziką reprywatyzacją w Warszawie.

dzzomru

Nowy kandydat uzyskał w Kielcach bardzo dobry wynik w wyborach parlamentarnych. 22 614 głosy, które otrzymał, zagwarantowały mu mandat poselski.

Zobacz także: Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzzomru

Podziel się opinią

Share

dzzomru

dzzomru
Więcej tematów