Trwa ładowanie...
d3hqnuq

Piotr Barczak

Najnowsze informacje
1.0
(4 głosy)
Oceń:
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Piotr Barczak to samorządowiec, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze, a także kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy województwa lubuskiego. Może się on pochwalić doświadczeniem, długoletnim stażem samorządowym i kompetencjami menedżerskimi, które zdobywał na Politechnice Zielonogórskiej, a następnie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Piotr Barczak - kariera w polityce samorządowej

Piotr Barczak to polityk samorządowy z 20-letnim doświadczeniem. Od początku kariery politycznej związany jest ze swoim rodzinnym miastem - Zieloną Górą: nieprzerwanie od 1998 r. zasiada w Radzie Miasta Zielona Góra, a w latach 2004-2006 pełnił funkcję wiceprezydenta Zielonej Góry. Barczak od wielu lat jest konsekwentny w swoich poglądach - zaczynał w katolickich organizacjach młodzieżowych i do dziś zaliczany jest do radykalnego skrzydła Prawa i Sprawiedliwości. Poza tym Barczak od wielu lat jest przewodniczącym Klubu Radnych PiS-u w Zielonej Górze, a także członkiem NSZZ Solidarność. Ogłoszenie go kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Zielonej Góry dla nikogo nie było większym zaskoczeniem, zwłaszcza że w kuluarach mówiło się o tym już dużo wcześniej.

Piotr Barczak - wykształcenie i kariera zawodowa

Piotr Barczak swoje wykształcenie zdobywał na Politechnice Zielonogórskiej (na kierunku Marketing i zarządzanie), a także w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (MBA). Doświadczenie zawodowe kandydata na prezydenta Zielonej Góry świadczy o tym, że nie poprzestał on wyłącznie na działalności samorządowej. W swojej karierze wkładał w Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie, a także sprawował funkcję dyrektora Szpitala Specjalistycznego i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Oprócz tego na swoim koncie ma uczestnictwo w pracach Rady Społecznej Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Zielonej Górze.

Piotr Barczak - poglądy

Obok doświadczenia samorządowego, dużym atutem Barczaka jest również związek z Zieloną Górą - w tym mieście się urodził, wychował i studiował, dlatego też, jak sam uważa, zna wszystkie jego problemy z perspektywy długoletniego mieszkańca. Barczak w swoim programie wyborczym dużo miejsca poświęcił kwestii zdrowia, co wyraża się m.in. w chęci budowy nowego szpitala. Jako przyszły prezydent Zielonej Góry chciałby się on skupić także na stworzeniu racjonalnego programu inwestycji i budowie mieszkań socjalnych dla najbardziej potrzebujących. Ważnym punktem w programie wyborczym Barczaka jest również propozycja stworzenia zielonogórskiego banku spółdzielczego, który m.in. obsługiwałby finanse miasta.

Piotr Barczak - życie prywatne

Prywatnie Barczak, jak sam deklaruje, jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hqnuq
d3hqnuq
d3hqnuq
Więcej tematów
d3hqnuq