Trwa ładowanie...
d1kspua
uroda

Pijani mężczyźni lepiej oceniają kobiety? Nieprawda

Nie jest prawdą, iż mężczyznom po kilku piwach
kobiety wydają się atrakcyjniejsze - twierdzi dr psychologii
Vincent Egan z uniwersytetu w Leicester, który opublikował swe
badania w "British Journal of Psychology".

Share
d1kspua

Według niego, pożądliwe łypanie wzrokiem na kobiety przez mężczyzn będących pod wpływem alkoholu nie ma wpływu na ocenę ich atrakcyjności, która zasadniczo nie różni się od oceny mężczyzn trzeźwych.

- Zarówno mężczyźni trzeźwi, jak i będący pod wpływem alkoholu są w tym względzie równie niewyrobieni w smaku - uważa Egan.

Naukowiec z Leicester zwerbował 240 ochotników - kobiet i mężczyzn, którzy będąc w różnych fazach oddziaływania alkoholu oglądali zdjęcia kobiet pod kątem oceny ich atrakcyjności i wieku.

d1kspua

Wprawdzie będącym pod wpływem alkoholu kobietom niektóre twarze wydały się ładniejsze, jednak w przypadku mężczyzn takiej prawidłowości nie stwierdzono. Zdaniem dra Egana dowodzi to, że teoria, według której pijackie łypanie wzrokiem jest u mężczyzn wyrazem hołdu dla atrakcyjności kobiet, jest nieprawdziwa.

Ani w przypadku kobiet, ani mężczyzn spożycie alkoholu nie miało wpływu na zdolność oceny wieku. Zdaniem Egana sugeruje to, że alkohol nie powinien być okolicznością łagodzącą w sądowych sprawach o seks z nieletnią.

Psycholodzy z Leicester nie mają jasności, dlaczego kobietom pod wpływem alkoholu niektóre twarze wydają się ładniejsze. Tłumaczą to tym, że kobiety są uczciwsze w swych opiniach w tym względzie od mężczyzn.

d1kspua

Podziel się opinią

Share
d1kspua
d1kspua
Więcej tematów