Trwa ładowanie...
d4m6x8u

Pijana zostawiła 3-letnią córkę w lesie na noc. Dziecko uratował leśniczy z okolic Czarnego

To musiało się tak skończyć. 3-latka z okolic Czarnego na Pomorzu trafi do rodziny zastępczej, po tym jak pijana matka zostawiła ją w nocy w lesie. Wyziębione dziecko znalazł leśniczy. Od dłuższego czasu 24-latka była pod lupą opieki społecznej. Teraz było o krok od tragedii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta nie potrafi wyjaśnić, dlaczego porzuciła córeczkę w lesie
Kobieta nie potrafi wyjaśnić, dlaczego porzuciła córeczkę w lesie (Wikimedia Commons/Dinkum)
d4m6x8u

Pracownik nadleśnictwa znalazł wózek z dzieckiem nad ranem w lesie w pobliżu Czarnego. Mężczyzna znał dziecko i wiedział, kim jest matka.

- Zabrał wystraszoną i wychłodzoną 3-latkę do krewnych małej. Zaalarmowano Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a pracownicy socjalni zawiadomili służby. - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską asp. sztab. Sławomir Gradek z człuchowskiej policji.

Dodaje, że kobieta nie potrafi wyjaśnić, dlaczego porzuciła córeczkę w lesie, zaledwie kilkaset metrów od domu. Wiadomo, że wieczorem po godz. 22 wracała z dzieckiem od rodziny z imprezy. Miała tam pić alkohol.

d4m6x8u

- Kiedy została zatrzymana przed południem była pijana. Ok. godz.10 miała wciąż 0,6 promila alkoholu w organizmie - dodaje rzecznik.

Dom rodziny 24-latki znajduje się ok. 1,5 km od miejsca zamieszkania kobiety.

Decyzja sądu

Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. O jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

d4m6x8u

Jak wyjaśnia Radio Gdańsk, dziewczynka trafi najprawdopodobniej do rodziny zastępczej, bo matka była już od dłuższego czasu była nadzorowana przez kuratora sądowego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d4m6x8u

Podziel się opinią

Share

d4m6x8u

d4m6x8u
Więcej tematów