Trwa ładowanie...
d25a2ia

Pijana urodziła bliźniaki. Promile we krwi noworodków

Skrajna nieodpowiedzialność - to najłagodniejsze określenie, jakie można użyć opisując zachowanie ciężarnej 40-latki z Tomaszowa Mazowieckiego w Łódzkiem. Kobieta upiła się i w takim stanie trafiła z bólami na porodówkę. Życie jej dzieci uratowali lekarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki badania niemowlaków wykazały, że miały one prawie promil alkoholu we krwi.
Wyniki badania niemowlaków wykazały, że miały one prawie promil alkoholu we krwi. (PAP)
d25a2ia

Kobieta w bliźniaczej ciąży trafiła do szpitala w nocy. Kiedy okazało się, że jest pijana lekarze zawiadomili policję. Ponieważ akcja porodowa już się rozpoczęła, położnicy zaczęli ratować dzieci.

- To, że wcześniej spożyła znaczną ilość alkoholu, bardzo utrudniało prawidłowy przebieg narodzin. Nie było mowy o współdziałaniu ze strony kobiety. Ostatecznie lekarz zdecydował o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia, bo wszystko się przeciągało - mówi Wirtualnej Polsce mł. insp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Zobacz też: Przemoc w rodzinie - poruszająca historia tragicznego dzieciństwa

Stan wcześniaków - dziewczynki i chłopca - lekarze oceniają jako stabilny. Bliźniaki miały prawie promil alkoholu we krwi. Z kolei w organizmie matki stwierdzono ponad 1,3 promila alkoholu, a nie jak wcześniej informowała policja 2,7 promila.

d25a2ia

Śledczy przesłuchali już konkubenta 40-latki. Mężczyzna był trzeźwy. Para mieszka w małej miejscowości koło Tomaszowa Mazowieckiego i utrzymuje się z dorywczych prac.

- Sprawdzamy, czy rodzina była objęta działaniami opieki społecznej. To pierwsze dzieci tej kobiety - wyjaśnia rzeczniczka łódzkiej komendy.

Kobiety nie można jeszcze przesłuchać. Wszystko wskazuje na to, że odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Grozi za to kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

d25a2ia

Podziel się opinią

Share
d25a2ia
d25a2ia
Więcej tematów