ycipk-2yao69

Pies uratował 2-letnią dziewczynkę. Ogrzewał ją całą noc

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 2-latki w górach w pobliżu hiszpańskiego miasta Gil García. Dziewczynkę odnaleziono całą i zdrową, a duża zasługa w tym psa rodziny. Pilnował małą Enmę przez całą noc i ogrzewał ją swoim ciałem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podenco z Ibizy zaliczana jest ras myśliwskich. Hiszpańskie media nie publikują fotografii Kie - zdjęcie ilustracyjne.
Podenco z Ibizy zaliczana jest ras myśliwskich. Hiszpańskie media nie publikują fotografii Kie - zdjęcie ilustracyjne. (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Lydie Heritier)
ycipk-2yao69

Rodzina wybrała się na górską wycieczkę późnym popołudniem. W pewnym momencie ojciec zorientował się, że jego 2-letnia córka została sama w tyle. Kiedy nie mógł odnaleźć Enmy, zawiadomił służby ratownicze. Okazało się też, że razem z dzieckiem zaginął pies rodziny o imieniu Kie.

W akcji poszukiwawczej małej brali udział ratownicy górscy, policjanci, funkcjonariusze Guardia Civil oraz zrozpaczeni rodzice. Całą noc przyczesywali kolejne części kompleksu górskiego Sierra de Gredos na zachodzie Hiszpanii.

ycipk-2yao69

Dopiero rano, po kilkunastu godzinach poszukiwań, kiedy wszyscy zaczęli mieć już najgorsze myśli, ratownicy usłyszeli szczekanie i tak znaleźli dziewczynkę. Spała pod drzewami - ok. 4 kilometrów od miejsca, gdzie ojciec stracił ją z oczu.

- Pies cały czas był przy 2-latce. Owinął się wokół jej ciała i tym samym nie pozwolił, aby Enma się wychłodziła - mówi sierż. Avila Red Guardia Civil.

- Gdyby nie szczekanie, nigdy byśmy jej nie odnaleźli w zaroślach - dodaje ratowniczka. Dziewczynka czuje się dobrze, ale trafiła do szpitala na profilaktyczne badania.

ycipk-2yao69

Pies też jest w dobrym stanie. Kie należy do rasy podenco z Ibizy, której przedstawiciele mogą przypominać charty. Początkowo psy tej hiszpańskiej rasy hodowano tylko z myślą o polowaniach, ale ostatnio coraz częściej - ze względu na łagodną naturę - są trzymane przez Hiszpanów w domach.

Źródło: thinkspain.com, elpais.com

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69