Trwa ładowanie...

Pierwszy wywiad Jarosława Kaczyńskiego po konwencji Andrzeja Dudy. Przestrzega PiS

- Prezydent Andrzej Duda wygra wybory tylko wówczas, gdy wszyscy będą ofiarnie pracowali na jego sukces, a nie rozglądali się za korzyściami dla siebie - przestrzega prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Pierwszy wywiad Jarosława Kaczyńskiego po konwencji Andrzeja Dudy. Przestrzega PiSŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dk5qe3x
dk5qe3x

Słowa Jarosława Kaczyńskiego padły w rozmowie z "Gazetą Polską". To pierwszy wywiad prezesa PiS po konwencji Andrzeja Dudy.

Kaczyński wzywa do jedności i ciężkiej pracy na rzecz reelekcji prezydenta RP. - Wszyscy politycy naszego obozu muszą mieć świadomość, że teraz mają zapomnieć o własnych ambicjach, karierach politycznych czy jakichś planach rozbudowy swoich formacji. Prezydent Andrzej Duda wygra wybory tylko wówczas, gdy wszyscy będą ofiarnie pracowali na jego sukces, a nie rozglądali się za korzyściami dla siebie - podkreśla.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

- Łączą nas idee, program, który obiecaliśmy naszym wyborcom zrealizować, i to jest absolutny priorytet. Zachęcam też naszych wyborców, by dawali to odczuć posłom i senatorom Zjednoczonej Prawicy. Każdy powinien czuć presję woli naszych zwolenników, a ona jest oczywista - reelekcja Andrzeja Dudy i dokończenie reform - apeluje.

dk5qe3x

Cała rozmowa ukaże się na łamach "GP" 26 lutego. Fragmenty opublikował wcześniej portal niezalezna.pl.

Andrzej Duda na konwencji

Przypomnijmy, podczas konwencji w Warszawie Andrzej Duda mówił m.in. o potrzebie zasypywania podziałów i prowadzenia sporu politycznego z klasą. Padły zapowiedzi dalszego reformowania wymiaru sprawiedliwości, wspierania emerytów oraz realizowania Narodowej Strategii Onkologicznej, zwiększającej fundusze na walkę z rakiem.

Andrzej Duda zaapelował też do swoich oponentów - o kulturalną i merytoryczną kampanię.

Najnowszy sondaż dla WP

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu #Newsroom Wirtualnej Polski wynika, że w wyborach prezydenckich Andrzej Duda może liczyć na 45,16 proc. głosów. 26,42 proc. respondentów w fotelu prezydenckim widzi Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

dk5qe3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk5qe3x
Więcej tematów