Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia "ma chęć" na start w wyborach. "Newsweek" i inne tygodniki o wyborach prezydenckich

W poniedziałek 2 grudnia jednym z ważniejszych tekstów w tygodnikach opinii może okazać się ten poświęcony Szymonowi Hołowni. Zgodnie z zapowiedzią dziennikarzy, padnie deklaracja dotycząca startu w wyborach prezydenckich.
Share
Szymon Hołownia i wybory prezydenckie będą jednym z głównych tematów najnowszych numerów tygodników
Szymon Hołownia i wybory prezydenckie będą jednym z głównych tematów najnowszych numerów tygodnikówŹródło: Twitter, Fot: Twitter.com
d41yvhw

"Newsweek" opublikuje duży tekst o Szymonie Hołowni. Jego autorka Renata Grochal zdradza, co dziennikarz jej powiedział

- Myślę o starcie w wyborach prezydenckich – to pierwsza tak jasna deklaracja Hołowni. Według tygodnika, sztab wyborczy jest już gotowy i wiadomo, kto miałby nim pokierować.

Tu pada nazwisko Michała Koboski. Były dziennikarz sam uprawdopodobnił ten scenariusz ponieważ w niedzielę rano poinformował o odejściu z pracy.

Podziękowania dla koleżanek i kolegów z pracy zakończył wymownie: "Do zobaczenia i do usłyszenia już wkrótce!" – napisał na Facebooku.

d41yvhw

Szymon Hołownia miał też już złożyć do sądu wniosek o rejestrację fundacji, wokół której zamierza budować ruch społeczny.

"Wprost" o tym, czym będą majowy wybory prezydenckie

Temat wyborów prezydenckich i potencjalni kandydaci w tym wyścigu pojawią na okładce tygodnika "Wprost". Dziennikarze nie mają wątpliwości, że najbliższe tygodnie w polskiej polityce będą przypominać "Grę o tron".

Według tygodnika, prezydentura Andrzeja Dudy to dla PiS-u "być albo nie być". Dlatego prezes partii miałby zrobić wiele, by utrzymać ten urząd. - Nawet ściągnie z Brukseli Beatę Szydło – podają dziennikarki "Wprost".

Miejsce w poniedziałkowym numerze autorki poświęciły także pozostałym nazwiskom, które są wymieniane przy okazji wyścigu prezydenckiego: Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, Szymonowi Hołowni, Jackowi Jaśkowiakowi, który mówi, że może pokonać swoją rywalkę z PO i Adrianowi Zandbergowi. Lider Lewicy Razem zadeklarował: "Nie jestem mesjaszem Lewicy".

d41yvhw

W tygodniku przeczytamy także o "kolejnej sprawie Romana Polańskiego", ludziach insulinoodpornych i o "jedynym zestawieniu w polskich mediach pokazującym najpotężniejsze firmy z polskiej branży spożywczej i rolniczej", czyli Złota 100 Polskiego Rolnictwa.

"Sieci" rozmawiają z prezesem TVP

Na okładce najnowszego numeru "Sieci" znalazł się Jacek Kurski. W długim wywiadzie deklaruje jasno:

- Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa – stwierdza prezes TVP.

d41yvhw

Dziennikarz podkreślają, że rozmowa z szefem Telewizji Publicznej będzie dotyczyć nie tylko wiadomości i informacji, ale również rozrywki i filmu. I tego, jak bardzo telewizja dzieli widzów.

- Przyzwyczaiłem się już, że z TVP jest jak z pogodą, medycyną i piłką nożną: każdy się na niej zna i każdy komentuje i doradza – powiedział dziennikarzom Kurski. Dodał przy tej okazji, że "TVP jako jedyna broni tych wartości, które legły u podstaw dobrej zmiany w 2015 r."

Dziennikarze również poświęcają miejsce na swoich łamach tematowi wyborów prezydenckich. Jednak skupiają się na prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Zdaniem autorów są one ustawione. Grzegorz Schetyna ma bowiem liczyć na poparcie Jacka Jaśkowiaka w wyborach na przewodniczącego PO.

d41yvhw

Małgorzata Kidawa-Błońska miałaby zdaniem "Sieci" pogrążyć Schetynę. - Bliżej jej do poparcia Borysa Budki lub Bogdana Zdrojewskiego - przeczytamy w tygodniku.

Tygodnik opublikuje też rozmowę z Janem Pietrzakiem o pomyśle budowy łuku triumfalnego w Warszawie, który to ma upamiętnić Bitwę Warszawską z 1920 r.

"DoRzeczy" o nowym, starym PiS-ie

Centrum czy prawo - w którą stronę powinien udać się PiS, by nie przegrać? To pytanie i temat najnowszego numeru "DoRzeczy". Tygodnik przedstawi analizy trzech publicystów i komentatorów polskiej sceny politycznej.

W nowym numerze tytułu przeczytamy również tekst poświęcony brytyjskiej rodzinie królewskiej i najnowszym skandalu, który w niej wybuchł. Tym razem chodzi o niepokornego syna królowej Elżbiety II, Andrzeja.

d41yvhw

Oprócz tego Donald Tusk, który według tygodnika, "szuka szczęścia z dala od Polski" i niemiecka lewica, która straszy Polskę.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oświadczenie Mariana Banasia: kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa

d41yvhw

Podziel się opinią

Share
d41yvhw
d41yvhw
Więcej tematów