ycipk-p0tkrv

Pielgrzymka papieża do Maroka. Niebezpieczny incydent

W czasie przejazdu papieża Franciszka i króla Maroka Mohammeda VI na trasę wbiegł mężczyzna. Po tym, jak minął ochroniarzy, skierował się w stronę auta przewożącego monarchę. Nie wiadomo, jakie były jego intencje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie wykonane na chwilę przed incydentem w Rabacie
Zdjęcie wykonane na chwilę przed incydentem w Rabacie (East News, Fot: AP Photo/Gregorio Borgia)
ycipk-p0tkrv

Mężczyzna został szybko obezwładniony. Na nagraniach incydentu widać, że trzyma coś w wyciągniętej ręce, ale marokańskie służby nie ujawniają, co to było.

Wciąż nie wiadomo też, kim jest mężczyzna, który zakłócił papieską pielgrzymkę. Wygląda na to, że jego celem był król Mohammad VI. Przebiegł bowiem przed autem wiozącym Franciszka.

ycipk-p0tkrv

Papież w Maroku

Papież przyleciał do Maroka w sobotę. Wraz z miejscowym monarchą podpisał apel o zachowanie międzyreligijnego statusu Jerozolimy. "Muszą zostać zachowane i krzewione specyficzny charakter wieloreligijny, wymiar duchowy oraz szczególna tożsamość kulturowa Jerozolimy" - czytamy w apelu.

Zobacz także: 10 zaskakujących faktów o papieżach

ycipk-p0tkrv

W niedzielę papież ma spotkać się z marokańskimi chrześcijanami, których liczbę szacuje się na 23 tysiące. Po południu w hali sportowej w stolicy kraju ma odprawić mszę dla 10 tysięcy osób. Będzie to największe chrześcijańskie nabożeństwo w historii tego kraju - donosi Watykan.

Czytaj też: Kontrowersyjne zachowanie papieża. Nie pozwolił ucałować pierścienia

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p0tkrv

ycipk-p0tkrv
ycipk-p0tkrv