Trwa ładowanie...
d2avkni

Papież Franciszek w Maroku. Historyczna wizyta z rekordową mszą świętą

Zwierzchnik Kościoła katolickiego rozpoczął dwudniową wizytę w Rabacie (stolicy Maroka). Jednym z najważniejszych tematów rozmów ma być dialog z islamem. Papież Franciszek już na lotnisku został powitany przez króla Maroka Mohammeda VI.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP, Fot: Ciccia Giuseppe)
d2avkni

Komentatorzy podkreślają, że ostatnią tak ważną wizytę do Maroka papież Kościoła katolickiego Jan Paweł II odbył 34 lata temu. Od tamtej pory wiele w relacjach dwóch największych religii się zmieniło i wizyta głowy Stolicy Apostolskiej była bardzo potrzebna.

Po przywitaniu na lotnisku, papież przejechał przez miasto w papamobile i przywitał się z wiernymi. W ten sposób udał się do Wieży Hasana - minaretu, który góruje nad stolicą.

d2avkni

Tam oficjalnie, a w praktyce po raz drugi, ma zostać powitany przez króla. Franciszek wygłosi pierwsze przemówienie, skierowane do przedstawicieli władz i społeczeństwa.

Odwiedzi Mauzoleum Mohammeda V oraz spotka się z królem Mohammedem VI i jego rodziną w Pałacu Królewskim, Dar-al-Makhzen.

Co ważne, uda się także do Instytutu Mohammeda VI, gdzie kształceni są imamowie i muzułmańscy kaznodzieje oraz kaznodziejki z wielu krajów. Ten punkt wizyty oceniany jest jako szczególnie istotny, gdyż po raz pierwszy zwierzchnik Kościoła katolickiego został zaproszony do szkoły dla imamów.

d2avkni

Msza dla 10 tys. wiernych

W czasie dwudniowego pobytu w Maroku Franciszek spotka się także z przedstawicielami Caritas i migrantami - podopiecznymi kościelnego ośrodka.

"Na zakończenie pobytu w Maroku odprawi mszę w hali sportowej imienia księcia Maulaja Abd Allaha. Ma w niej uczestniczyć około 10 tysięcy osób" - informuje polsatnews.pl. Będzie to największa msza w historii tego kraju.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2avkni

Podziel się opinią

Share
d2avkni
d2avkni
Więcej tematów