Trwa ładowanie...
caritas
Patryk Osowski
23-03-2019 19:39

Dzieciaki wspierają najuboższych przed świętami. Poprzednio pomogły 89 tys. osób

Młodzi wolontariusze Caritas, jak co roku przed Wielkanocą, pamiętają o niedożywionych i żyjących w ubóstwie. W sklepach w całej Polsce będą więc zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

Dzieciaki wspierają najuboższych przed świętami. Poprzednio pomogły 89 tys. osóbŹródło: Caritas Polska
d1pe7uv

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku (piątek, sobota) w godzinach 12–20 w piątek oraz w sobotę w godzinach 10– 20 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce szesnastą zbiórkę żywności pod hasłem "Tak, POMAGAM!".

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Wielkanocna zbiórka "Tak, Pomagam!" przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie.

d1pe7uv

Podczas poprzedniej zbiórki udało się zebrać 575 000 kg żywności, która trafiła do 89 000 osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne.

W akcję zaangażowanych było prawie 30 000 wolontariuszy, którzy zbierali żywność w 2 500 sklepach.

Źródło: Caritas

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pe7uv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pe7uv
Więcej tematów