Trwa ładowanie...
ycipk-4fo7yx

Pięć rakiet spadło na Izrael. W odpowiedzi ostrzał z czołgów

Pięć wystrzelonych ze Strefy Gazy rakiet spadło na terytorium Izraela. Atak nie przyniósł poważniejszych szkód ani ofiar. Jednak w odpowiedzi izraelskie czołgi ostrzelały pozycje Hamasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wymiana ognia nastąpiła po masowych demonstracjach
Wymiana ognia nastąpiła po masowych demonstracjach (iStock.com)
ycipk-4fo7yx

Do wymiany ognia doszło parę godzin po sobotniej manifestacji, która odbyła się przy izraelskiej granicy. Wzięły w niej udział dziesiątki tysięcy mieszkańców Strefy Gazy. Podczas starć z izraelskimi żołnierzami zginęło trzech Palestyńczyków, a setki osób zostały ranne.

Pierwszą ofiarą był 20-latek, który został postrzelony przed rozpoczęciem manifestacji. Mężczyzna zginął od strzału w głowę. Palestyńczycy domagają się zakończenia izraelskiej blokady Strefy Gazy i uznania przez Izrael prawa uchodźców do powrotu na drugą stronę granicy.

Niepokoje rosną

ycipk-4fo7yx

Sytuacja w Strefie Gazy jest coraz bardziej napięta. Według danych ONZ od początku cotygodniowych demonstracji zginęło 271 Palestyńczyków. Śmierć poniosło też dwóch izraelskich żołnierzy.

Zobacz także: Izrael "dozuje" śmierć i zniszczenia w Strefie Gazy. Na razie bomby "tylko" burzą

W tym tygodniu izraelskie samoloty zrzuciły na Strefę Gazy dziesiątki ton bomb. Seria potężnych eksplozji wstrząsnęła północną częścią Gazy. Armia izraelska celuje w pozycje Hamasu, radykalnej organizacji palestyńskiej, która rządzi w Strefie Gazy.

Źródło: PAP/AFP/rmf24.pl

ycipk-4fo7yx
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4fo7yx

ycipk-4fo7yx
ycipk-4fo7yx