Trwa ładowanie...
d3nvza2

Pięć rakiet spadło na Izrael. W odpowiedzi ostrzał z czołgów

Pięć wystrzelonych ze Strefy Gazy rakiet spadło na terytorium Izraela. Atak nie przyniósł poważniejszych szkód ani ofiar. Jednak w odpowiedzi izraelskie czołgi ostrzelały pozycje Hamasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wymiana ognia nastąpiła po masowych demonstracjach
Wymiana ognia nastąpiła po masowych demonstracjach (iStock.com)
d3nvza2

Do wymiany ognia doszło parę godzin po sobotniej manifestacji, która odbyła się przy izraelskiej granicy. Wzięły w niej udział dziesiątki tysięcy mieszkańców Strefy Gazy. Podczas starć z izraelskimi żołnierzami zginęło trzech Palestyńczyków, a setki osób zostały ranne.

Pierwszą ofiarą był 20-latek, który został postrzelony przed rozpoczęciem manifestacji. Mężczyzna zginął od strzału w głowę. Palestyńczycy domagają się zakończenia izraelskiej blokady Strefy Gazy i uznania przez Izrael prawa uchodźców do powrotu na drugą stronę granicy.

Niepokoje rosną

Sytuacja w Strefie Gazy jest coraz bardziej napięta. Według danych ONZ od początku cotygodniowych demonstracji zginęło 271 Palestyńczyków. Śmierć poniosło też dwóch izraelskich żołnierzy.

d3nvza2

Zobacz także: Izrael "dozuje" śmierć i zniszczenia w Strefie Gazy. Na razie bomby "tylko" burzą

W tym tygodniu izraelskie samoloty zrzuciły na Strefę Gazy dziesiątki ton bomb. Seria potężnych eksplozji wstrząsnęła północną częścią Gazy. Armia izraelska celuje w pozycje Hamasu, radykalnej organizacji palestyńskiej, która rządzi w Strefie Gazy.

Źródło: PAP/AFP/rmf24.pl

d3nvza2

Podziel się opinią

Share

d3nvza2

d3nvza2
Więcej tematów