Trwa ładowanie...
d1q2boa

PENTOR: 21 lat po Porozumieniach Sierpniowych

Prawie dwie trzecie Polaków jest niezadowolonych
ze zmian, jakie zaszły w naszym kraju od czasu Porozumień
Sierpniowych zawartych 21 lat temu przez strajkujących
stoczniowców i ówczesny rząd - wynika z sondażu
przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii i Rynku
PENTOR.

d1q2boa

Jerzy Głuszyński z Instytutu powiedział, że rezultaty badania wskazują, iż - według respondentów - pozytywne polityczne zmiany po zawarciu Porozumień nie pociągnęły za sobą poprawy warunków życia.

Większość badanych zauważyła, że pogłębiło się rozwarstwienie społeczeństwa, a prawdziwych beneficjentów zmian jest naprawdę niewielu - dodał Głuszyński. Powiedział również, że inaczej niż kilka lat temu, Polacy zwracają obecnie o wiele mniejszą uwagę na to, czy rządzący politycy należą do ugrupowań posierpniowych. Teraz liczy się głównie skuteczność rządzenia.

Przywódca "Solidarności" - Lech Wałęsa uważa, że niezadowolenie społeczeństwa z przemian, które zaszły w Polsce po 21 latach od podpisania Porozumień Sierpniowych, wynika z braku konsekwencji w realizowaniu postulatów ówczesnej opozycji.

Wałęsa powiedział, że społeczeństwo ma prawo wyrażać swoje nizadowolenie. Dodał jednak, że w dużej mierze Polacy sami są sobie winni, gdyż nie byli konsekwentni w przeprowadzaniu reform.

Trzeba było wytrwać, nie wybierać komunistów, nie wybierać Kwaśniewskiego; nie wytrwano, to teraz jest, to co jest - powiedział Wałęsa.(mon)

d1q2boa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q2boa
Więcej tematów