Trwa ładowanie...
d4n26zb

Pediatra i pielęgniarka zakażeni koronawirusem. Gdański Szpital na Zaspie zamyka oddziały

Szpital na Zaspie w Gdańsku zamknął dziecięcy szpitalny odział ratunkowy i oddział pediatrii, po tym jak u pielęgniarki i pediatry pracujących w placówce potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kwarantanne poddano 41 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Gdańsku. Szpital na Zaspie.
Koronawirus w Gdańsku. Szpital na Zaspie. (SPL/East News, Fot: Marcin Gadomski)
d4n26zb

Dwa odziały gdańskiego szpitala św. Wojciecha na Zaspie zostały zamknięte. Ma to związek z wykryciem koronawirusa u dwóch pracowników placówki.

Wszystko zaczęło się 9 marca. Wtedy jedna z lekarek wróciła do pracy z wyjazdu narciarskiego w Polsce. Na początku nie miała żadnych niepokojących objawów. Po trzech dniach od powrotu zauważyła pierwsze cechy infekcji układu oddechowego. 18 marca w szpitalu zakaźnym wykonała testy na obecność koronawirusa. Dwa dni później u jednej z osób, z którą spędzała urlop potwierdzono zakażenie. Lekarka została poddana kwarantannie i czeka na wyniki badań.

* Zobacz także: Polka mieszkająca w Madrycie opowiada o tym, jak Hiszpania radzi sobie z koronawirusem*

Koronawirus w Gdańsku. Zamknięte oddziały

Kwarantannie poddano 41 pacjentów i pracowników szpitala. Badania wykazały obecność koronawirusa u pielęgniarki i lekarza pediatry. "Są to osoby z bezpośredniego kontaktu z potencjalnym źródłem zakażenia" - przekazała rzecznik szpitala Katarzyna Brożek.

d4n26zb

Na zamkniętym oddziale pediatrii aktualnie znajduje się jeden pacjent. Pozostałych wypisano do domu. Chorzy z zamkniętych oddziałów kierowani są do Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Źródło: Radio Gdańsk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4n26zb

Podziel się opinią

Share

d4n26zb

d4n26zb
Więcej tematów