Trwa ładowanie...

Pawłowicz oburzona. Uderza w kolegów z PiS

Nie milkną echa głosowania ws. zatrzymania i tymczasowego aresztowania senatora Stanisława Koguta, podejrzanego o przyjmowanie korzyści majątkowych. Do "kolegów senatorów" w emocjonalnym wpisie zwróciła się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Pawłowicz oburzona. Uderza w kolegów z PiSŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3f4v5y
d3f4v5y

Głosowanie zakończyło się fiaskiem. Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Koguta. Przeciw wnioskowi prokuratury głosowało 37 senatorów, za - 32, 19 senatorów wstrzymało się od głosu.

Na reakcję PiS nie trzeba było długo czekać. Kierownictwo partii bardzo krytycznie oceniło decyzję swoich polityków. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaapelował do części senatorów PiS, żeby odeszli z polityki. Chce również, by głosowania w Senacie przestały być tajne.

Nawet znana z ciętego języka wobec opozycji posłanka Krystyna Pawłowicz nie szczędzi senatorom swojej partii gorzkich słów. Zwróciła się do nich na swoim profilu na Twitterze.

"Koledzy Senatorowie! Co robicie z naszą - Polaków - Dobrą Zmianą? Przecież panu senatorowi nie groziła śmierć, tylko uczciwe postępowanie..." - napisała.

O zaakceptowanie wniosku prokuratury ws. Koguta prosił polityków Prawa i Sprawiedliwości sam Jarosław Kaczyński.

Wicemarszałek Sejmu, a jednocześnie rzeczniczka PiS Beata Mazurek, zapowiedziała po głosowaniu, że prezes PiS wystosuje list do członków partii w tej sprawie.

d3f4v5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f4v5y
Więcej tematów