Trwa ładowanie...
dzgd370

Paweł Rabiej zawiadamia prokuraturę ws. "Gazety Polskiej". Chodzi o naklejki

"Zapowiedziałem i złożyłem. Mam nadzieję, że prokuratura podejmie odpowiednie kroki i zakaże dystrybucji dyskryminujących wlepek" - napisał na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Chodzi o naklejki z napisem "strefa wolna od LGBT", które mają zostać dołączone do numeru "Gazety Polskiej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Rabiej zgłasza "Gazetę Polską" do prokuratury
Paweł Rabiej zgłasza "Gazetę Polską" do prokuratury (PAP, Fot: Rafał Guz)
dzgd370

Wiceprezydent Warszawy już wcześniej zapowiadał podjęcie kroków prawnych.

"Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów" - napisał Rabiej na Twitterze.

Tak też uczynił. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że pismo zostało złożone w prokuraturze.

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Sprawa naklejek z "Gazety Polskiej" wywołały niemałe kontrowersje. Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher napisała na Twitterze, że jest "rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji". Z kolei redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz odpowiedział jej, że "bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym".

dzgd370

Wątpliwości Mosbacher podziela również Ambasada Wilekiej Brytanii w Polsce. "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tą sprawą. Prawa człowieka są uniwersalne i powinny dotyczyć każdego" - czytamy w sieci.

Akcję "Gazety Polskiej" skrytykował m.in. działacz Konfederacji Krzysztof Bosak. Polityk twierdzi że naklejki są "szkodliwym pomysłem" i dostarczają argumentów przeciwko konserwatystom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzgd370

Podziel się opinią

Share
dzgd370
dzgd370