Trwa ładowanie...

Paweł Rabiej zawiadamia prokuraturę ws. "Gazety Polskiej". Chodzi o naklejki

"Zapowiedziałem i złożyłem. Mam nadzieję, że prokuratura podejmie odpowiednie kroki i zakaże dystrybucji dyskryminujących wlepek" - napisał na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Chodzi o naklejki z napisem "strefa wolna od LGBT", które mają zostać dołączone do numeru "Gazety Polskiej".

Share
Paweł Rabiej zawiadamia prokuraturę ws. "Gazety Polskiej". Chodzi o naklejki
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d2jmvt6

Wiceprezydent Warszawy już wcześniej zapowiadał podjęcie kroków prawnych.

"Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów" - napisał Rabiej na Twitterze.

Tak też uczynił. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że pismo zostało złożone w prokuraturze.

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Sprawa naklejek z "Gazety Polskiej" wywołały niemałe kontrowersje. Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher napisała na Twitterze, że jest "rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji". Z kolei redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz odpowiedział jej, że "bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym".

d2jmvt6

Wątpliwości Mosbacher podziela również Ambasada Wilekiej Brytanii w Polsce. "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tą sprawą. Prawa człowieka są uniwersalne i powinny dotyczyć każdego" - czytamy w sieci.

Akcję "Gazety Polskiej" skrytykował m.in. działacz Konfederacji Krzysztof Bosak. Polityk twierdzi że naklejki są "szkodliwym pomysłem" i dostarczają argumentów przeciwko konserwatystom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jmvt6

Podziel się opinią

Share
d2jmvt6
d2jmvt6
Więcej tematów