Trwa ładowanie...
d3q1op9

Paweł Mucha przyszedł na posiedzenie komisji. Powód? Prezydent był zaniepokojony

Mimo tego, że na posiedzeniu komisji sprawiedliwości byli przedstawiciele Andrzeja Dudy, prezydent uznał, że wyśle tam jeszcze jednego swojego reprezentanta. Paweł Mucha, bo o nim mowa, przyznał, że "dało się zauważyć, że są różnice na komisji miedzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Kancelarią Prezydenta".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydencki minister Paweł Mucha na polecenie prezydenta dołączył do uczestników komisji sprawiedliwości
Prezydencki minister Paweł Mucha na polecenie prezydenta dołączył do uczestników komisji sprawiedliwości (East News, Fot: Grzegorz Krzyzewski/REPORTER)
d3q1op9

- W którymś momencie byliśmy zaniepokojeni sposobem procedowania ustaw - powiedział w TVN 24 Paweł Mucha w imieniu swoim i prezydenta. Głowa państwa przebywa obecnie w Wietnamie, wraca w piątek około południa. Wysłał jednak swoją reprezentację na posiedzenie komisji sprawiedliwości która debatuje nad projektami ustaw o KRS i SN.

- Na prośbę pana prezydenta pojawiłem się w Sejmie. Żeby nie dochodziło na tym tle do nieporozumień - stwierdził Mucha. Mimo niepokoju, który towarzyszy obradom, minister Dudy zapewnił, że "to prezydent będzie rozstrzygał, jaki będzie dalszy los ustawy".

- Są różnice stanowisk, ale one są wypowiadane z szacunkiem. (...) Mam takie przekonanie, że jeżeli są głosy merytoryczne, to pan Piotrowicz nie przerywa dyskusji - ocenił przebieg posiedzenia komisji. Przypomnijmy, że innego zdania są przedstawiciele opozycji. Zapowiedzieli, że oskarżą przewodniczącego komisji Stanisława Piotrowicza m.in. za niedopuszczanie ich do głosu.

d3q1op9

Głowa państwa zapowiedziała z kolei, że możliwe jest ponowne zawetowanie ustaw. - Jeżeli granice zostaną przekroczone, nie będę mógł się na to zgodzić - zadeklarował.

Czy Duda jest informowany ws. rekonstrukcji rządu? - Znamy wypowiedzi premier Beaty Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ja wiedzy szczegółowej nie posiadam, nie wiem, czy pan prezydent taką ma - powiedział prezydencki minister.

Chaos na posiedzeniu komisji

W czwartek rano prace nad zmianami w sądownictwie komentował też Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Za nim dwa dni uczestniczenia w obradach komisji sprawiedliwości. Jak je ocenia? Jego zdaniem PiS "chce dopchnąć kolanem bardzo złe ustawy". Jak podkreślił w TOK FM, na posiedzeniu panuje "niespotykany chaos". Mówił o "niewyrabianiu z poprawkami do poprawek".

d3q1op9

Dodał, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został upokorzony przez prezydenta, a "on tego nie znosi".

- Mnie jest wstyd, że w Polsce tworzone jest prawo, które godzi w podstawowe prawa obywatelskie - kontynuował

Rozpoczął się właśnie trzeci dzień prac komisji sprawiedliwości nad projektami ustaw sądowych.

d3q1op9

Podziel się opinią

Share

d3q1op9

d3q1op9
Więcej tematów