Trwa ładowanie...
pis

Paweł Kukiz współpracuje z PiS. Jest termin konferencji ws. porozumienia

Porozumienie podpisane przez Kukiz'15 i PiS to w ostatnich dniach jeden z najczęściej poruszanych tematów na polskiej scenie politycznej. Paweł Kukiz zdradził, kiedy odbędzie się konferencja prasowa, na której przedstawione zostaną szczegóły współpracy.

Share
Paweł Kukiz współpracuje z PiS. Jest termin konferencji ws. porozumienia
Paweł Kukiz współpracuje z PiS. Jest termin konferencji ws. porozumieniaŹródło: East News, Fot: Jacek Dominski
d4dfzbp

Na temat wspólnych prac z Prawem i Sprawiedliwością Paweł Kukiz wypowiedział się w środę na antenie Radia Zet. Aby opisać, jak doszło do porozumienia zawartego z Jarosławem Kaczyńskim, poseł użył metafory.

- Jeżeli ktoś zastawi pani wejście do mieszkania głazem, to czy pani się mocno zastanawia, że pani nie lubi sąsiada obok, ale on ma na tyle sił, żeby pomóc pani ten głaz przesunąć i co, pani nie wejdzie do domu, bo pani go nie lubi? - pytał polityk dziennikarkę Beatę Lubecką.

d4dfzbp

Podkreślił, że "to jest porozumienie programowe, a nie koalicja", ogłaszając jednocześnie, że szczegóły umowy zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu na specjalnej konferencji prasowej.

- Mamy ustawę antykorupcyjną. (…) Zostanie powołany zespół do nadania każdemu obywatelowi RP indywidualnego prawa wyborczego - zdradził Paweł Kukiz.

Zobacz też: Kukiz układa się z Kaczyńskim. Poseł ujawnił szczegóły rozmów

Kukiz zagłosuje za odwołaniem Terleckiego? "Moje postulaty tysiąc razy więcej ważą"

Kukiza zapytano także o ostatni wpis Ryszarda Terleckiego. Szef klubu PiS mocno skrytykował w nim Swietłanę Cichanouską. - Uważam tę wypowiedź za kiepską, słabą - powiedział parlamentarzysta.

d4dfzbp

Odpowiadając, czy poprze wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu, stwierdził, że wszystko będzie zależeć od spełnienia przez PiS ustaleń wypracowanych w porozumieniu o współpracy.

- Jeżeli głosowanie nad odwołaniem wicemarszałka Terleckiego odbędzie się przed briefingiem z prezesem Kaczyńskim, to zagłosuję tak, jak sobie wymyślę. Natomiast jeśli ten briefing się odbędzie, zostanie oprócz tego jeszcze uchwalona jedna z naszych ustaw, to wówczas przymknę oko na taką czy taką wypowiedź. Moje postulaty tysiąc razy więcej ważą niż jakaś wypowiedź Terleckiego - tłumaczył Paweł Kukiz.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dfzbp

Podziel się opinią

Share
d4dfzbp
d4dfzbp
Więcej tematów