Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz w mocnych słowach o Tusku. Dostało się też Macierewiczowi

Paweł Kukiz nie chce Tuska w polskiej polityce. - Na tyle zdołałem poznać Tuska, że byłbym jako Polak samobójcą, gdybym był zwolennikiem powrotu Tuska do Polski i objęciem przez niego urzędu prezydenta - powiedział lider Kukiz'15.

Share
Paweł Kukiz w mocnych słowach o Tusku. Dostało się też MacierewiczowiŹródło: WP.PL
d3ga44j

- Będę robił wszystko, żeby minister Błaszczak zrezygnował z usług ministra Zielińskiego. Zieliński nie zrobił niczego dobrego w kierunku zmian systemowych w policji - mówi Gość Radia ZET Paweł Kukiz, pytany o wniosek PO ws. wotum nieufności dla szefa MSWiA. - Będę przekonywał: ministrze Błaszczak, błagam, niechże pan zwolni Zielińskiego i da na to miejsce kogoś, kto się zna na policji i widzi wady systemowe, a nie personalne - tłumaczy lider Kukiz’15.

Odpowiedzialny w MSWiA za policję wiceminister Jarosław Zieliński był krytykowany przez opozycję w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka. Mężczyzna, którego policja zatrzymała w maju 2016 r. na wrocławskim Rynku, mimo reanimacji zmarł po tym, jak funkcjonariusze użyli wobec niego paralizatora. Sprawa wróciła w maju br. po wyemitowaniu reportażu w TVN24, gdzie m.in. pokazano zapis z kamery paralizatora, którego kilkakrotnie użyto wobec mężczyzny.

W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu. Rzecznik KG insp. Mariusz Ciarka informował, że trwa procedura zwolnienia policjanta, który użył na komisariacie paralizatora wobec Stachowiaka. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

d3ga44j

PO złożyła w środę wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji, jednak zdaniem Pawła Kukiza, to nie Błaszczak powinien ponieść odpowiedzialność polityczną za wydarzenia z maja 2016 roku, tylko Jarosław Zieliński.

Trybunał Stanu dla Tuska, Kopacz?

Paweł Kukiz był również pytany przez Konrada Piaseckiego o to, co zrobi, jeśli Prawo i Sprawiedliwość zechce postawić Ewę Kopacz, Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego przed Trybunałem Stanu. - Nie jestem rewanżystą. Priorytetem jest zmiana ustroju, a nie wzajemne straszenie się, z którego nic nie wynika - odpowiada polityk.

- Jeżeli PiS przedstawi bardzo takie rzetelne argumenty za postawieniem jakichś tam polityków, czy to Platformy, czy jakiejś innej partii przed Trybunałem Stanu, no to przedyskutujemy to w klubie i tyle - dodał.

Stwierdził też, że na stanowisku ministra obrony narodowej powinna być osoba opanowana, nie aż tak emocjonalna, "bo to jest akurat szczególne ministerstwo". - Przeczytał pan ten list, to jak pan myśli, że co to jest wyważony, zrównoważona wypowiedź odpowiedzialnego, poważnego polityka, który pisze do mnie z powodu umieszczenia Misiewicza na Facebooku? To śmieszne - mówił u Konrada Piaseckiego.

d3ga44j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ga44j
Więcej tematów