Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz ujawnia, jakie środowiska wejdą na jego listy wyborcze

Paweł Kukiz ujawnił, z jakimi środowiskami będzie tworzył listy do sejmu. Wśród nich mają się znaleźć przedstawiciele środowisk wywodzących się z KoLibra, Ruchu JOW-owskiego oraz stowarzyszeń walczących o podmiotowość obywateli. Muzyk zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu poda adres strony internetowej, na której znajdą się nazwiska 16 osób otwierających wojewódzkie listy wyborcze.

Share
Paweł Kukiz ujawnia, jakie środowiska wejdą na jego listy wyborcze
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
dfhhwnr

Kukiz na swoim profilu na Facebooku odniósł się do artykułu w "Newsweeku", który twierdzi, że z muzykiem mają współpracować m.in. Zbigniew Stonoga. Biznesmen, który ujawnił akta ze śledztwa ws. afery przeciekowej, napisał w ubiegłym tygodniu, że "jest po rozmowach z Pawłem Kukizem i JKM i w pełnej zgodzie ruszają po parlament".

Drugim sojusznikiem muzyka ma być szef Browarów Regionalnych Marek Jakubiak, przedstawiany przez tygodnik jako narodowiec, który zasłynął homofobicznym tekstem opublikowanym w serwisie społecznościowym. Kukiz nazywa te doniesienia "literaturą fantasy".

dfhhwnr

Jeśli ktoś lubi bajki i literaturę fantasy to polecam link do przeczytania :-) . Pan żurnalista wie już, z kim Kukiz pó...

Kukiz podkreśla, że co innego komitety referendalne, a co innego przyszłe listy wyborcze. "W przypadku Komitetów Referendalnych jest mi absolutnie obojętne, czy moim nazwiskiem posługują się środowiska 'Samoobrony', kółka wędkarskie, pan Jagiełło, Stokłosa, prawica, lewica, centrum, czarni, zieloni, czerwoni czy różowi... Najważniejsze bowiem jest to, by jak najwięcej środowisk przyprowadziło swoich zwolenników do urn referendalnych" - pisze muzyk i zaznacza, że "absolutnie wszyscy mogą posługiwać się jego nazwiskiem, jeśli tylko uważają, że pomoże im to w zdobyciu większej liczby zwolenników referendum".

Inaczej sprawa wygląda jednak w przypadku list wyborczych, które - według zapowiedzi Kukiza - mają być ustalane zespołowo, a ich podstawowym wyróżnikiem ma być "transparentność czyli przejrzystość i czystość".

dfhhwnr

"Będą one (i już są) ustalane wspólnie - przez KoLibra [organizacja łącząca młodych intelektualistów i przedsiębiorców o poglądach konserwatywno-liberalnych - przyp.red.] i wywodzących się z KoLibra środowisk, Ruch JOW-owski, stowarzyszenia walczące o podmiotowość obywateli, środowiska pracodawców, którym bliskie są idee Centrum A. Smitha i obrońców praw pracowniczych. Podkreślam - obrońców praw pracowniczych, a nie swoich własnych stołków, które sobie wymościli pozorowaniem walki o interes pracownika" - pisze na Facebooku muzyk. I zapowiada, że na listach nie będzie miejsca dla tych, "którzy ponad Polskę przekładają swój partykularny interes - chęć objęcia urzędu dla pieniędzy czy władzę dla władzy".

Kukiz deklaruje, że w przyszłym tygodniu poda adres strony internetowej, na której znajdą się podstawowe informacje programowe oraz nazwiska 16 liderów list, po jednym na województwo.

Według sondażu przeprowadzonego dla Wiadomości TVP1 we wrześniowym referendum nt. JOW-ów chce wziąć udział 76 procent Polaków. 60 procent ankietowanych jest za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. Przeciwnego zdania jest co piąty respondent (20 procent), tyle samo nie wie jeszcze, jak zagłosuje.

dfhhwnr

Podziel się opinią

Share
dfhhwnr
dfhhwnr
Więcej tematów