Trwa ładowanie...
d2hlo1l
d2hlo1l
Mariusz Szymczuk

Paweł Kukiz po spotkaniu szefów partii: było jak w lany poniedziałek. Miła atmosfera i lanie wody

- Mam dla państwa dobrą wiadomość, rozpoczął się dialog polityczny, tak bardzo Polsce potrzebny - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po spotkaniu liderów ośmiu partii, poświęconemu rozwiązaniu kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. - To nie był dialog, raczej kilka monologów - ocenił lider PO Grzegorz Schetyna. Paweł Kukiz stwierdził, że atmosfera przypominała mu "lany poniedziałek".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2hlo1l

- To była informacja, która ma płynąć do opinii publicznej w Polsce i na świecie, że jest pomysł i płaszczyzna do rozmowy - podsumował spotkanie przewodniczący Platformy.

- Mam wrażenie, że pojawiło się światełko w tunelu, że ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest otwartość na wycofanie się z niektórych zapisów ustawy o TK, która została przyjęta w grudniu - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard PetruPetru.

d2hlo1l

Według lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza szansę na dialog otwiera publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego. - To otwiera przestrzeń do dalszych rozmów - dodał.

- Jestem zadowolony, że nie było dalszej eskalacji konfliktu - stwierdził Paweł Kukiz. - Ale z drugiej strony nie mam wątpliwości, że jest to tylko taka gra na zwłokę, gra na czas - dodał. - Było jak w lany poniedziałek. Miła atmosfera i lanie wody - ocenił spotkanie lider Kukiz'15.

- To spotkanie było próbą ocieplenia wizerunku partii rządzącej - stwierdziła przedstawicielka Partii Razem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. - Jeżeli te deklaracje, które prezes Kaczyński powtórzył, deklaracje o wybiórczym stosowaniu zaleceń komisji weneckiej się sprawdzą, to ja żadnego światełka w tunelu nie widzę.

- Jeśli będzie próba oszukania w tej rozmowie, to się oszuka Polaków - stwierdził lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

d2hlo1l

Podziel się opinią

Share

d2hlo1l

d2hlo1l
Więcej tematów