Trwa ładowanie...
d4mn9de
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz o "utracie kontroli nad kontem". Dziennikarka rozłożyła ręce

Po kilku miesiącach niespodziewanie wróciła kwestia kontrowersyjnych wpisów na Twitterze Pawła Kukiza, które doprowadziły do zamknięcia przez niego konta. W nawiązaniu do sprawy lider Kukiz'15 oznajmił, że "każdy ma prawo raz do roku na kolegę Johnniego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To nie był jedyny "wybuch" Pawła Kukiza
To nie był jedyny "wybuch" Pawła Kukiza (Forum, Fot: Mateusz Włodarczyk)
d4mn9de

Chodzi o serię wulgarnych wpisów, która na profilu Kukiza pojawiła się pod koniec października, w jedną z weekendowych nocy. "Synek, znaczy jednego masz z Kornelem, a drugiego z Korwinem. Pytanie - ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty" - pisał do ówczesnego kandydata Kukiz'15 na prezydenta Warszawy Marka Jakubiaka. Wpisy wywołały burzę wśród polityków i publicystów i doprowadziły Kukiza do decyzji o zamknięciu konta. Wcześniej twierdził jakoby "utracił nad nim kontrolę".

O sprawę pytała w programie "Skandaliści" dziennikarka Aleksandra Gozdyra. - To, że straciłem to nie samodzielnie straciłem tylko z kolegą Johnnie'm. Każdy ma prawo na kolegę Johnniego raz ro roku - stwierdził Kukiz. - Częściej szaleństwa na Twitterze były - wskazała Gozdyra. - To bez Johnniego, emocje - odpowiedział Kukiz.

Zaledwie kilka tygodni wcześniej doszło do innej niecodziennej sytuacji z Pawłem Kukizem w głównej roli. Na spotkaniu z wyborcami mówił, że Jakubiak w Warszawie "nie ma wielkich szans", a jego sympatia jest niekoniecznie mocno nakierowana na kandydata Kukiz'15.

d4mn9de

Zobacz także: Spięcie w TVP na linii Holecka-Lubnauer. Siemoniak zajął stanowisko

Poparcie dla Kukiza. Sondaż

Z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że Kukiz'15 może liczyć na poparcie 8,3 proc. Polaków. Prowadzi PiS (38,6 proc.), druga w zestawieniu jest Platforma Obywatelska (26,2 proc.). Na trzecim miejscu znajduje się Wiosna Roberta Biedronia (9,3 proc.).

d4mn9de

Z doniesień mediów, jak i słów samego Pawła Kukiza wynika, że prezes PiS Jarosław Kaczyński miał zaproponować mu start w wyborach do Sejmu ze wspólnej listy. Lider Kukiz'15 miał odmówić.

- Mam wiedzę, że część posłów Kukiz’15 rozmawia z PiS-em - zdradził w środę w programie "Tłit" Marek Jakubiak.

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

W piątek wicepremier Jarosław Gowin przyznał, że trwają rozmowy z Kukiz'15 nt. "połączenia sił i stworzenia wspólnych list" przed wyborami do Sejmu i Senatu.

d4mn9de

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mn9de

Podziel się opinią

Share

d4mn9de

d4mn9de
Więcej tematów