Trwa ładowanie...

Paweł Kowal: Donald Tusk jest dziś kompletnie niewiarygodny

- Słowa, słowa, słowa! Premier jest dziś kompletnie niewiarygodny - powiedział Paweł Kowal, szef PJN, w RMF FM na temat słów Donalda Tuska o potrzebie mocnego centrum w rządzie. - Niech porozmawia z tzw. matkami I kwartału, których jest 80 tysięcy, którym obiecał zmianę reguł urlopu wychowawczego i macierzyńskiego - dodał.

Paweł Kowal: Donald Tusk jest dziś kompletnie niewiarygodnyŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d1x8l89
d1x8l89

- Obiecywał od tego roku i nie ma żadnego powodu, żeby dzieci, które urodzą się w tym roku kilka dni wcześniej nie mogły skorzystać z tego prawa - ocenił Kowal. I uzasadniał: "decyzja w naszym kręgu cywilizacyjnym zapada zgodnie z metryką. Jak się ktoś urodzi w jakimś roku to ma pewne prawa, to jest chyba proste, prawda?". - Premier obiecywał walkę z niedożywieniem i wsparciem dla rodzin. Miał być rok rodziny, mamy Stefana Niesiołowskiego z dyskusjami o szczawiu, z którego się śmieją na całym świecie. Tak nie wygląda centrowa partia. Premier obiecywał zmniejszenie sejmu o połowę - gdzie to jest? Obiecywał jednomandatowe okręgi wyborcze - gdzie to jest? Premier zapomniał o wszystkich swoich obietnicach, pozostał tylko na słowach - wyliczał Kowal.

Kowal pytany, dlaczego nie pomoże premierowi w budowie centrum, skoro jest w związki z jego koalicjantem, stwierdził: "nie jestem w żadnym związku". - Jestem po prostu w trakcie poważnej dyskusji, która się wreszcie zaczyna. Zapraszam jutro na debatę - pierwszą debatę o tym, jak użyć środków europejskich właśnie w kontekście tego, co to dzisiaj oznacza w Polsce budować centrum. Jedyna szansa dla Polski, to że w Polsce zostaną ludzie i będą się bogacić. Nie, Polska nie może być tylko krajem dla bogaczy, którzy mają ogromny kapitał i krajem ludzi, którym się proponuje szczaw z nasypu. Polska nie może być tylko krajem filipik ideologicznych typu Stefan Niesiołowski atakujący Agnieszkę Holland - powiedział Paweł Kowal.

Dzieci, które urodzą się 18 marca i później będą mogły spędzić więcej czasu z mamą! Wszystko za sprawą dłuższego urlopu macierzyńskiego. Z tej okazji chcielibyśmy przygotować specjalną galerię WP.PL. Potrzebujemy jednak Twojej pomocy! Jeżeli Twoje dziecko urodzi się pierwszego dnia szczęśliwego terminu, czyli 18 marca, prześlij nam jego zdjęcie i zdjęcie opaski na rączce z datą i godziną narodzin. Najlepsze fotografie opublikujemy!

d1x8l89
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x8l89
Więcej tematów