Trwa ładowanie...
d2t4c3o

Paweł Juszczyszyn jednak pojedzie do Warszawy. Jest oficjalna zgoda Sądu Rejonowego w Olsztynie

Olsztyński sędzia miał pojechać do stolicy, aby zobaczyć listy poparcia KRS w Kancelarii Sejmu. Początkowo nie zgodził się na to prezes sądu Maciej Nawacki, ale teraz decyzję zmienił wiceprezes Krzysztof Krygielski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Paweł Juszczyszyn oficjalnie pojedzie do Warszawy i zobaczy listy poparcia do KRS
Sędzia Paweł Juszczyszyn oficjalnie pojedzie do Warszawy i zobaczy listy poparcia do KRS (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d2t4c3o

Paweł Juszczyczyn miał w Warszawie zobaczyć listy poparcia sędziów, którzy startowali do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki nie wyraził jednak zgody na wyjazd olsztyńskiego sędziego. Doniesienie do prokuratury w tej sprawie ma złożyć prof. Anna Rakowska-Trela. Sam Juszczyszyn mimo zakazu miał pojechać do stolicy.

Teraz decyzja Nawackiego została uchylona i olsztyński sędzia będzie mógł oficjalnie zobaczyć listy poparcia do KRS - podaje tvn24.pl. Poprzedni werdykt został uchylony. Zgodę na wyjazd wydał wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski. Rozstrzygnięcie zapadło pod nieobecność Nawackiego, który w poniedziałek rozpoczął urlop. Juszczyszyn do Warszawy pojedzie służbowym autem Sądu Okręgowego.

Przeczytaj: Sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu. Zapozna się z listami poparcia kandydatów do KRS

d2t4c3o

Nawacki swoją odmowną decyzję komentował faktem, że "nie będzie płacił z publicznych pieniędzy za łamanie prawa". Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że prezes SR w Olsztynie sam jest członkiem KRS. Z kolei Krygielski w grudniu złożył rezygnację ze stanowiska, która nie została dotąd zatwierdzona przez ministra sprawiedliwości. Powodem decyzji wiceprezesa było zawieszenie na miesiąc Juszczyszyna w obowiązkach sędziego.

Przeczytaj również: Sędzia Paweł Juszczyszyn nie pojedzie do Sejmu? "Nie będę płacił z publicznych pieniędzy za łamanie prawa"

Zobacz też: Odważne wpisy Donalda Tuska o rządzących. "Ćwierka, bo nic więcej nie może"

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t4c3o

Podziel się opinią

Share
d2t4c3o
d2t4c3o
Więcej tematów