Trwa ładowanie...
d1fy7o9

Sędzia Paweł Juszczyszyn nie pojedzie do Sejmu? "Nie będę płacił z publicznych pieniędzy za łamanie prawa"

Sędzia Paweł Juszczyszyn wybiera się do Warszawy, by zobaczyć listy KRS w Kancelarii Sejmu. To jednak nie podoba się prezesowi Sądu Rejonowego w Olsztynie, który jak na razie nie wyraził zgody na ten wyjazd. "Nie będę płacił z publicznych pieniędzy za łamanie prawa" - oświadczył sędzia Maciej Nawacki na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Paweł Juszczyszyn
Sędzia Paweł Juszczyszyn (Agencja Gazeta)
d1fy7o9

Sędzia Paweł Juszczyszyn ma we wtorek przyjechać do Kancelarii Sejmu, by zapoznać się z listami poparcia sędziów, którzy startowali do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Jednak prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki nie wyraził zgody na wydanie polecenia służbowego wyjazdu do Warszawy sędziemu.

O sprawie jako pierwsza informuje "Gazeta Prawna", która opisuje interwencję Danuty Hryniewicz, prezes olsztyńskiego sądu okręgowego. Hryniewicz miała zwrócić się do prezesa Nawackiego, z prośbą o wystawienie polecenia wyjazdu służbowego "celem dokonania czynności procesowej polegającej na oględzinach list poparcia do KRS".

Warto zwrócić uwagę, że sam Nawacki jest członkiem Krajowej Rady Sądownictwa oraz przewodniczącym Komisji do spraw reformy wymiaru sprawiedliwości KRS. I wszystko wskazuje na to, że sędzia nie zmieni zdania ws. wyjazdu Juszczyszyna do Warszawy.

d1fy7o9

Zobacz też: Liroy-Marzec chce startować w wyborach prezydenckich. Zdrojewski: artyści potrzebują sceny

"Dla jasności. Nie będę płacił z publicznych pieniędzy za łamanie prawa. W procesie cywilnym sąd jest uprawniony do żądania od stron zaliczki na pokrycie kosztów czynności. Nie sądzę by strony były skłonne płacić za wycieczki do Kancelarii Sejmu" - napisał sędzia Maciej Nawacki na Twitterze.

d1fy7o9

Niedawno pojawił się komunikat Centrum Informacji Sejmu, z którego wynika, że sędzia Paweł Juszczyszyn zobaczy "jedynie załączniki związane z kandydaturami do KRS zgłoszonymi przez obywateli". "Rozwiązanie takie pozwala zadośćuczynić postanowieniu sądu przy jednoczesnym poszanowaniu obowiązujących przepisów prawa dotyczących ochrony danych osobowych, którymi Kancelaria Sejmu jest związana" - dodano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Prawna"

Podziel się opinią

Share

d1fy7o9

d1fy7o9
d1fy7o9
Więcej tematów