Trwa ładowanie...
d24dupj

Pastusiak: izba wyciągnie wnioski

Marszałek Senatu Longin Pastusiak zapowiedział w środę, że izba wyciągnie wnioski z faktu unieważnienia już drugi raz w ciągu ostatniego czasu ustawy przez Trybunał Konstytucyjny, ze względu na nieuprawnione poprawki Senatu. Chodzi o ustawy o lustracji i w sprawie liczenia głosów w ustawie samorządowej.

d24dupj

Trybunał uznał, że Senat może zgłaszać poprawki tylko do tego fragmentu ustawy, który jest nowelizujący, a nie nowelizowany. Pastusiak przypomniał zapis konstytucyjny, który w żadnym stopniu nie ogranicza zakresu poprawek Senatu, wprowadzanych do ustaw. Dodał, że sprawa ta będzie prawdopodobnie omawiana podczas środowej debaty w Senacie, gdyż Izba gości tego dnia prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Podczas rozpoczynającego się w środę trzydniowego posiedzenia, Senat zajmie stanowisko wobec uchwalonej niedawno przez Sejm nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Wprowadza ona możliwość strzelania do bezdomnych psów i kotów znajdujących się na terenie obwodów łowieckich w odległości powyżej 200 metrów od zabudowań.

Senat zajmie się także nowelizacją ustawy o opłacie skarbowej, która przewiduje obniżenie tej opłaty za zaświadczenia w sprawie zaległości podatkowej oraz za rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Senatorowie rozpatrzą także projekt uchwały w sprawie 200-setnej rocznicy urodzin Ignacego Domeyki. (reb)

d24dupj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24dupj
Więcej tematów