Trwa ładowanie...
d3w50yg

Paraliż na torach w Śląskiem. "Gigantyczne opóźnienia"

Duże utrudniania w ruchu pociągów na linii kolejowej z Gliwic przez Katowice do Częstochowy po kradzieży sieci trakcyjnej. Podróżni muszą liczyć się z opóźnieniami składów Kolei Śląskich, a także odwołaniem części z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paraliż na torach w Śląskiem. "Gigantyczne opóźnienia"
Paraliż na torach w Śląskiem. "Gigantyczne opóźnienia" (Forum, Fot: Maciej Jarzębiński)
d3w50yg

Pociągi Kolei Śląskich na linii S1 (Gliwice - Katowice - Częstochowa) mają gigantyczne opóźnienia - podaje dziennikzachodni.pl. Usuwanie skutków kradzieży sieci znad torowiska może potrwać do wieczora we wtorek. Sieć została uszkodzona na odcinku Ruda Chebzie - Zabrze.

Koleje Śląskie wprowadziły ruch jednotorowy i objazd dla niektórych pociągów, przez co z obsługi wyłączona została część stacji kolejowych.

Na części trasy pociągów linii S1 podróżni z biletami Kolei Śląskich będą mogli skorzystać ze składów dalekobieżnych spółki PKP Intercity. Tak stanie się w przypadku wieczornego pociągu z Katowic (odjazd o godz. 20:15) do Gliwic, który pojedzie objazdem przez Bytom. Ominie tym samym stacje: Świętochłowice, Ruda Chebzie, Ruda Śląska i Zabrze.

d3w50yg

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

Przeczytaj też: Koronawirus z Chin. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat

Wcześniejsze pociąg z Katowic (odjazd o godz. 19:21) do Gliwic został odwołany na całej trasie. Podobnie jest z połączeniem w przeciwnym kierunku z planowanym odjazdem z Gliwic na godz. 18:35. W ciągu dnia odwołano także kilka wcześniejszych pociągów KŚ na tej trasie.

d3w50yg

Bilety spółki Koleje Śląskie do wieczora mają być honorowane we wszystkich pociągach PKP Intercity na odcinku Katowice - Gliwice. Wyjątkiem jest skład EIP do Gdyni.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w50yg

Podziel się opinią

Share
d3w50yg
d3w50yg
Więcej tematów