Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus z Chin. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat

W Polsce dotychczas nie stwierdzono przypadku koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, w którym przekazuje zalecenia dla osób, które były ostatnio w Chinach lub przebywały w otoczeniu osób, które stamtąd wróciły. I apeluje o "spokój".

Share
Koronawirus z Chin. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat
Źródło: East News, Fot: Jakub Kamiński
d2m8v1n

"Minister Zdrowia i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydali zalecenia wszystkim placówkom prowadzącym oddziały chorób zakaźnych w sprawie procedur stosowanych w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem" - poinformował w komunikacie rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Osoby borykające się z kaszlem i temperaturą powyżej 38 stopni, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub miały kontakt z osobą, która w tym czasie tam przebywała, powinny zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych.

Resort podkreśla, że dotychczas w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem. "Przypominamy, że mamy sezon wzmożonej zachorowalności na grypę, stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem" - zaznaczono w komunikacie.

d2m8v1n

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że w przypadku objawów charakterystycznych dla grypy należy umówić się na wizytę u lekarza rodzinnego.

Liczba zarażonych koronawirusem rośnie na całym świecie. Niemieckie władze potwierdziły pierwszy przypadek zachorowania na terenie Bawarii. Pierwsze przypadki zachorowań odnotowano w Chinach na początku grudnia 2019 r. w Wuhan. Naukowcy podejrzewają, że ludzie mogli się zarazić koronawirusem od sprzedawanych na targu rybnym dzikich zwierząt, a konkretnie węży - niemrawca prążkowanego i kobry pospolitej.

Zobacz też: Tomasz Siemoniak ostro o Witoldzie Waszczykowskim: jest w jakimś kryzysie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m8v1n

Podziel się opinią

Share
d2m8v1n
d2m8v1n
Więcej tematów