Trwa ładowanie...
d23udhj

Koronawirus z Chin. Liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie. Pierwszy zarażony w Niemczech

Koronawirus 2019-nCoV zbiera śmiertelne żniwo. W szybkim tempie rośnie też liczba zakażonych. Niemieckie władze potwierdziły pierwszy przypadek zachorowania na nowy rodzaj zapalenia płuc, wywoływany przez chiński wirus, na terenie Bawarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liczba ofiar koronawirusa z Chin rośnie w zastraszającym tempie
Liczba ofiar koronawirusa z Chin rośnie w zastraszającym tempie (PAP)
d23udhj

Z najnowszych danych wynika, że liczba śmiertelna ofiar koronawirusa na terenie Chin wzrosła do 106. Zarażonych nim jest już 4477 osób. Wiele osób jest w stanie krytycznym.

Według ekspertów okres inkubacji wirusa wynosi ok. dwóch tygodni, a jedna chora osoba zaraża przeciętnie 2-3 inne osoby. To mogłoby tłumaczyć tempo, w jakim rośnie obecnie liczba nowych przypadków zachorowań.

Zobacz także: Wirus z Chin dotarł do Francji. Dwa potwierdzone przypadki: jeden w Paryżu, drugi w Bordeaux

d23udhj

Aż 47 śmiertelnych ofiar koronawirusa pochodzi z prowincji Hubei, gdzie zauważono go po raz pierwszy. Pierwsze przypadki zachorowań odnotowano tam na początku grudnia 2019 r. (wcześniej informowano, że pojawiły się pod koniec grudnia) w Wuhan. Według badań, to właśnie targ rybny w tym mieście, może być źródłem wirusa. Naukowcy podejrzewają, że ludzie mogli się nim zarazić od sprzedawanych dzikich zwierząt, a konkretnie węży - niemrawca prążkowanego i kobry pospolitej.

Zobacz także: Chora Chinka oszukała kamery termowizyjne na lotnisku w Paryżu. Przyleciała z Wuhan

Chińskie władze, by uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa, zdecydowały o objęciu kwarantanną kilkunastu miast w prowincji Hubei. Nie działa tam transport publiczny, zamknięte są lotniska i dworce kolejowe. Kilkadziesiąt milionów ludzi zostało w ten sposób prawie odciętych od świata.

Koronawirus z Chin dotarł już do Niemiec

Niestety, mimo to wirus nadal się rozprzestrzenia. Potwierdzone przypadki zarażenia nim odnotowano już w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze, Wietnamie, Japonii, a także USA, Kanadzie, Sri Lance, Arabii Saudyjskiej, Australii, Nepalu i Francji.

d23udhj

By powstrzymać wirus Korea Północna i Mongolia zamknęły granice.

W poniedziałek wieczorem niemieckie władze potwierdziły pierwszy przypadek zachorowania na swoim terenie. Wirusem zarażony jest mężczyzna z Bawarii, mieszkaniec Starnbergu, miejscowości oddalonej o 25 km od Monachium.

Zobacz także: Koronawirus w Chinach. Nowe doniesienia ws. epidemii

Lekarze określają stan chorego jako stabilny. Więcej szczegółów na jego temat mają podać na konferencji prasowej we wtorek.

Źródło: tass.ru, reuters.com, bild.de

d23udhj

Podziel się opinią

Share
d23udhj
d23udhj
Więcej tematów