Trwa ładowanie...

Wirus z Chin dotarł do Francji. Dwa potwierdzone przypadki: jeden w Paryżu, drugi w Bordeaux

Koronawirus 2019-nCoV dotarł już do Francji. Minister zdrowia tego kraju Agnes Buzyn poinformowała, że u dwóch chorych stwierdzono zakażenie tym wirusem. Jeden z nich jest w szpitalu w Paryżu, drugi w Bordeaux.

Wirus z Chin dotarł do Francji. Dwa potwierdzone przypadki: jeden w Paryżu, drugi w BordeauxŹródło: East News, fot: ALAIN JOCARD/AFP/East News
d3e8xeq
d3e8xeq

- Pacjent z Bordeaux ma 48 lat, wrócił z Chin, był w Wuhan. Skontaktował się z lekarzem 23 stycznia - poinformowała mówi Agnes Buzyn. Jak dodała pacjent od wczoraj jest w izolatce w szpitalu w Bordeaux. Ustalono już, że od czasu przyjazdu do Francji utrzymywał kontakt z tuzinem ludzi.

Człowiek ten, jest z pochodzenia Chińczykiem. Na stałe mieszka w departamencie Żyronda. - W Wuhan był w podróży służbowej - stwierdziła minister Buzyn. Tuż przed powrotem do Francji był w Holandii.

d3e8xeq

O pacjencie z Paryża wiadomo o wiele mniej. - Wiemy, że ta osoba pojechała do Chin, ale nie wiemy, czy była w Wuhan - powiedziała minister.

- Prawdopodobnie są inne przypadki zakażenia wirusem w Europie - oceniła francuska minister zdrowia. - To jest pożar i musi być powstrzymany - dodała Agnès Buzyn.

Pierwsze przypadki zachorowania na zapalenie płuc wywołane koronawirusem 2019-nCoV pojawiły się pod koniec grudnia w Wuhan w środkowych Chinach. Wirus szybko się rozprzestrzenia. Zaraziło się nim już około 900 osób w Chinach, 26 z nich zmarło.

Poza Chinami koronawirusa wykryto też w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze i Arabii Saudyjskiej (po jednej osobie zakażonej w każdym kraju), a także w Wietnamie oraz Japonii (po dwa przypadki). Drugi przypadek zakażenia tym wirusem odnotowano także w USA. 63 inne osoby w tym kraju objęte są obserwacją.

W piątek potwierdzono także pierwszy przypadek zakażenia wirusem w Nepalu. To student, który wrócił na świąteczną przerwę do domu. Studiuje na uczelni w Wuhan.

Żródło: lefigaro.fr, lemonde.fr

d3e8xeq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e8xeq
Więcej tematów