Trwa ładowanie...
d4j1h7w

Papież przestrzega przed nowymi konfliktami

Jan Paweł II przestrzegł w niedzielę wiernych przed ryzykiem nowych konfliktów zbrojnych na świecie i zaprosił wszystkich chrześcijan do udziału w czwartek w Asyżu w obchodach Światowego Dnia Modlitwy o Pokój.

Share
d4j1h7w

Po tragicznych zamachach 11 września, zawsze obecnych w naszej pamięci, i w obliczu ryzyka nowych konfliktów wierni odczuwają potrzebę wzmocnienia swojej modlitwy o pokój - powiedział papież w czasie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Jan Paweł II podkreślił ekumeniczny charakter czwartkowej uroczystości, w której mają uczestniczyć przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich i innych religii. Tym, co połączy wszystkich uczestników jest wiara, że pokój to dar od Boga - mówił papież.

Ponowił też apel o pokój na Bliskim Wschodzie, który - jak powiedział - mógłby pozwolić Izraelczykom i Palestyńczykom myśleć o przyszłości. Dodał, że obydwie strony zamknęły się w wynaturzonej logice przemocy.

d4j1h7w

Jestem ponownie zmuszony mówić z wielkim smutkiem o dramatycznej sytuacji w Ziemi Świętej, gdzie powtarzające się ataki i akcje odwetowe niosą każdego dnia krew i śmierć - powiedział papież. Swoje przemówienie papież odczytał dzień po akcji wojsk izraelskich, które wysadziły budynki radia palestyńskiego, w odwet za zamach Palestyńczyka podczas uroczystości religijnej.

Papież dodał, że strony konfliktu znalazły się w ślepym zaułku. Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco zachęcić przywódców walczących stron, by położyli kres tym starciom, a wspólnotę międzynarodową, by nie pozostawili ich samych.

Wyraził także współczucie i "duchową bliskość" z ludnością Demokratycznej Republiki Konga, gdzie wybuch wulkanu Nyiragongo pozbawił dachu nad głową i zmusił do emigracji tysiące mieszkańców miasta Goma. (mk)

d4j1h7w

Podziel się opinią

Share
d4j1h7w
d4j1h7w
Więcej tematów