Trwa ładowanie...

Papież Franciszek: Benedykt XVI ma problemy z poruszaniem się

• Papież: nie stosuję żadnych radykalnych kroków wobec tych, którzy nie chcą otwartego Kościoła
• Sam Franciszek takiego właśnie Kościoła sam pragnie
• Papież wypowiedział się także o zdrowiu swojego poprzednika, Benedykta XVI

Share
Papież Franciszek: Benedykt XVI ma problemy z poruszaniem sięŹródło: AFP, fot: Alberto Pizzoli
d3bkbnm

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla argentyńskiej gazety "La Nacion", wydawanej w jego rodzinnym Buenos Aires Franciszek stwierdził, odnosząc się do swych relacji z konserwatywną częścią hierarchii: - Oni wykonują swoją pracę, a ja swoją. Ja pragnę Kościoła otwartego, wyrozumiałego, który towarzyszy zranionym rodzinom; oni mówią "nie" na wszystko.

- Ja podążam dalej swoją drogą, nie rozglądając się na bok. Nie ścinam głów, nigdy mi się to nie podobało. Powtarzam: odrzucam konflikt. Gwoździe usuwa się, wypychając je do góry albo zostawia się je aż do chwili nadejścia wieku emerytalnego - stwierdził papież dosadnie.

Franciszek: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/benedykt-xvi-6142679939291265c">Benedykt XVI</a> <a href="https://turystyka.wp.pl/male-6050031134733441c">ma</a> problemy z poruszaniem się

Franciszka pytano też o jego emerytowanego poprzednika, 89-letniego Benedykta XVI, z którym spotkał się niedawno podczas ceremonii w Watykanie z okazji 65-rocznicy jego święceń kapłańskich. - Ma problemy z poruszaniem się, ale jego głowa i pamięć działają perfekcyjnie - podkreślił.

d3bkbnm

Nazwał Benedykta XVI "rewolucjonistą" ze względu na jego decyzję o abdykacji w 2013 roku. - Jego rezygnacja ukazała wszystkie problemy Kościoła; to nie była kwestia osobista, to był jego ostatni akt zarządzania - uważa Franciszek.

Tematem rozmowy był także jego stan zdrowia. Franciszek wyjawił, że badania wykazują, że jest on dobry. W gazecie przytoczono opinię osobistego lekarza papieża, którego zdaniem ma on zdrowie 40-latka.

d3bkbnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bkbnm
d3bkbnm
Więcej tematów