ycipk-39tuas
ycipk-39tuas

Papieski album od poniedziałku w sklepach


Od poniedziałku w sklepach muzycznych całego kraju będzie można kupić wydany przez Polskie Radio album płyt kompaktowych zawierający pełną dokumentację niedawnej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-39tuas

Album zatytułowany „Przesłanie nadziei" składa się z trzech płyt. Oprócz homilii Papieża wygłoszonych podczas Mszy Świętych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, na krakowskich Błoniach i w Kalwarii Zebrzydowskiej, utrwalone są rozmowy Jana Pawła II z młodzieżą zgromadzoną pod oknem Rezydencji Arcybiskupów Krakowskich.

Są również słowa Jana Pawła II wygłoszone na Błoniach, przed modlitwą „Anioł Pański" – przerwane przez wiernych pieśnią „Zwiastunom z gór", śpiewaną Papieżowi w Krakowie również podczas pierwszej pielgrzymki w roku 1979. Na płytach zarejestrowana została także rozmowa z młodzieżą zgromadzoną na Błoniach, nawiązująca do bliskiej Papieżowi pieśni „Barka".

Płyta zawiera pełną dokumentację z powitania i pożegnania Ojca Świętego na lotnisku Kraków – Balice. Jan Paweł II, w przemówieniu powitalnym, powiedział: „Wszystkim moim rodakom przynoszę dziś przesłanie nadziei" i takim tytułem opatrzony został album dokumentujący pielgrzymkę papieża do Polski.

ycipk-39tuas

Dystrybucją albumu zajmuje się Universal Music Polska. (ej)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39tuas

ycipk-39tuas
ycipk-39tuas