Trwa ładowanie...
d4kdtae
d4kdtae

Papieski album od poniedziałku w sklepach


Od poniedziałku w sklepach muzycznych całego kraju będzie można kupić wydany przez Polskie Radio album płyt kompaktowych zawierający pełną dokumentację niedawnej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4kdtae

Album zatytułowany „Przesłanie nadziei" składa się z trzech płyt. Oprócz homilii Papieża wygłoszonych podczas Mszy Świętych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, na krakowskich Błoniach i w Kalwarii Zebrzydowskiej, utrwalone są rozmowy Jana Pawła II z młodzieżą zgromadzoną pod oknem Rezydencji Arcybiskupów Krakowskich.

Są również słowa Jana Pawła II wygłoszone na Błoniach, przed modlitwą „Anioł Pański" – przerwane przez wiernych pieśnią „Zwiastunom z gór", śpiewaną Papieżowi w Krakowie również podczas pierwszej pielgrzymki w roku 1979. Na płytach zarejestrowana została także rozmowa z młodzieżą zgromadzoną na Błoniach, nawiązująca do bliskiej Papieżowi pieśni „Barka".

Płyta zawiera pełną dokumentację z powitania i pożegnania Ojca Świętego na lotnisku Kraków – Balice. Jan Paweł II, w przemówieniu powitalnym, powiedział: „Wszystkim moim rodakom przynoszę dziś przesłanie nadziei" i takim tytułem opatrzony został album dokumentujący pielgrzymkę papieża do Polski.

d4kdtae

Dystrybucją albumu zajmuje się Universal Music Polska. (ej)

Podziel się opinią

Share

d4kdtae

d4kdtae
d4kdtae
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów