PolskaPacjentka szpitala w Skierniewicach zmarła, szefowie szpitala i pogotowia stracili pracę

Pacjentka szpitala w Skierniewicach zmarła, szefowie szpitala i pogotowia stracili pracę

Dyrektorka szpitala w Skierniewicach oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi stracili pracę. Taką decyzję podjął we wtorek Zarząd Województwa Łódzkiego. Stało się to po śmierci pacjentki, która zbyt długo czekała na transport karetką.

Pacjentka szpitala w Skierniewicach zmarła, szefowie szpitala i pogotowia stracili pracę
Źródło zdjęć: © WP.PL | Marcin Gadomski

Przeczytaj: Szpital wezwał pogotowie do umierającej pacjentki. Karetka jechała 70 km

Sprawa ma związek ze śmiercią 89-letniej kobiety, która zmarła w szpitalu, po tym jak karetka pogotowia jechała po nią z Łodzi prawie 70 km, aby przewieźć chorą ok. 200 metrów na inny oddział szpitalny.

Jak poinformował łódzki urząd marszałkowski w skierniewickim szpitalu odbędzie się kontrola urzędu w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci pacjentki. - W szpitalu w tej chwili są również prowadzone - przez Ministerstwo Zdrowia, NFZ oraz wojewodę łódzkiego Jolantę Chełmińską - kontrole sytemu ratownictwa medycznego oraz całości postępowania personelu medycznego - informuje Urząd Marszałkowski.

We wtorek "Dziennik Łódzki" napisał, że w ub. tygodniu 89-letnia kobieta po dwóch zawałach i innych problemach kardiologicznych, przeszła w skierniewickim szpitalu operację ortopedyczną. Po udanym zabiegu i powrocie na ogólną salę pacjentka zaczęła skarżyć się na duszności i bóle w klatce piersiowej.

Jeden z dyrektorów placówki, z którym rozmawiał "DŁ" miał powiedzieć, że "było podejrzenie zawału mięśnia sercowego i pacjentkę należało przewieźć na OIOM". Dodał, że karetka transportowa, która jest na miejscu i jest do dyspozycji szpitala musiała w tym czasie przewieźć innego pacjenta do szpitala w Grodzisku.

Jak tłumaczył zgodnie z przepisami transport międzyszpitalny musi się odbywać przeznaczonymi do tego celu karetkami transportowymi, dlatego lekarz ortopeda podjął decyzję o wezwaniu takiego pojazdu z Łodzi. Sytuacja zakończyła się tragicznie. Karetka z Łodzi przewiozła pacjentkę do drugiego oddziału, ale kobieta zmarła.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował, że do tej pory w tej sprawie nikt nie złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Jednak po doniesieniach prasowych prokuratura podjęła czynności sprawdzające. Dodał, że w ciągu miesiąca podjęta zostanie decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania w tej sprawie.

Źródło artykułu:PAP
pacjentśmierćsłużba zdrowia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (671)