Trwa ładowanie...

Owsiak prosi o niepodawanie tej "informacji". Manipulacja Informacyjnej Agencji Radiowej

WOŚP zbiera pieniądze na organizację kontrowersyjnego przystanku Woodstock - wynika z depeszy Informacyjnej Agencji Radiowej. Jerzy Owsiak stanowczo zaprotestował, prosił dziennikarzy, aby nie powoływali się na zmanipulowaną wiadomość.

Share
Owsiak prosi o niepodawanie tej "informacji". Manipulacja Informacyjnej Agencji Radiowej
Źródło: East News, fot: Jan Bielecki
d35nq8s

- Ani złotówka ze zbiórki finału nie trafia na rzecz organizowanego Przystanku Woodstock. W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych. Nie wiem dla kogo Woodstock jest kontrowersyjny, może dla autorów IAR - wyjaśnił na konferencji Owsiak.

IAR twierdził w swoim materiale, że pieniądze z puszek finansują wakacyjną imprezę Przystanek Woodstock. To tak poważny błąd, że Jerzy Owsiak prosił dziennikarzy o niepodawanie dalej tej "zmanipulowanej informacji". Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat podkreśla w rozliczeniach, że każda złotówka ze zbiórki podczas finału trafia na deklarowany cel. Woodstock finansowany jest z osobnych datków sponsorów tej imprezy. Co jasno wynika z opublikowanych sprawozdań finansowych fundacji.

Emocjonalny apel Owsiaka "nie przeszkadzajcie w finale" wzbudził poruszenie internautów. W aktualnych informacjach Polskiego Radia nie ma już informacji o kontrowersyjnym finale. Sensację podchwycił za to wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Orkiestra opublikowała właśnie dwa kolejne rozliczenia. Raport dotyczący 24. Finału WOŚP (styczeń 2016 roku) obejmuje całościowe, zamknięte już wydatki poniesione na realizację celu Finału. W efekcie akcji zebrano 72.696.501,53 zł. Wydatki zamknęły się kwocie 72.763.818.31 zł. Nadwyżkę wydatków Fundacja pokryła z innych środków, przekazanych na realizację celów statutowych, poza Finałem WOŚP.

d35nq8s

Fundacja opublikowała także wstępne rozliczenie 25. Finału, który odbył się przed rokiem. Realizacja celu 25. Finału cały czas trwa. Z zebranych 105.570.801,49 zł do stycznia 2018 roku rozdysponowano 67.059.101,44 zł. Pozostałe środki będą wydawane na realizację zadeklarowanego roku temu celu zbiórki jeszcze w tym roku.

- Finały WOŚP to nie jedyne źródło przychodu orkiestry w skali roku. Są więc takie przedsięwzięcia, które nie są finansowane z zebranych w finale środków. To właśnie organizacja festiwalu Przystanek Woodstock - podkreślają organizatorzy zbiórki. - Fundacja zawsze stanowczo reaguje, kiedy podejmowane są próby fałszywego przedstawienia przedsięwzięć nie realizowanych za pieniądze z Finału jako tych, które są finansowane ze styczniowej zbiórki. Każdy z 25 poprzednich Finałów WOŚP służył pokryciu kosztów tylko i wyłącznie tych działań, które mieściły się w celu odpowiedniej zbiórki - czytamy w komunikacie WOŚP.

d35nq8s

Podziel się opinią

Share
d35nq8s
d35nq8s
Więcej tematów