Trwa ładowanie...
d3dzt8g

Oszuści nie zapłacili za karpie; wzięli 26 ton

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy nie zapłacili podkarpackiemu hodowcy karpi za ponad 26 ton ryb i usiłowali zamówić u niego kolejne 13 ton karpi. Mężczyznom grozi teraz do ośmiu lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści nie zapłacili za karpie; wzięli 26 ton
(Thinkstockphotos)
d3dzt8g

Jak poinformował rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, do oszustwa doszło w połowie grudnia. Wówczas do hodowcy karpia z powiatu przemyskiego, zgłosił się mężczyzna, który przedstawił się jako właściciel przedsiębiorstwa z zachodniej części kraju.

- Tego dnia zawarto też transakcję. Wkrótce transport ponad 26 ton ryb, wartych ponad ćwierć mln zł, ruszył do siedziby odbiorcy. Kiedy minął termin zapłaty, właściciel nabrał podejrzeń, co do uczciwości kontrahenta. Uważnie zaczął studiować dokumenty i sprawdzać dane firmy. Wówczas okazało się, że wskazane dane teleadresowe firmy są nieprawdziwe - dodał rzecznik.

Przedsiębiorca powiadomił o oszustwie policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze ustalili, że firma została zarejestrowana na mieszkańca Wielkopolski. Szybko ustalono jego dane.

d3dzt8g

Jak zaznaczył Międlar, z informacji, jakie zdobyli policjanci, wynikało, że nieuczciwy odbiorca ma zamiar ponownie odwiedzić Podkarpacie. Nie wiedząc, że jego oszustwo wyszło na jaw, pojawił się ze wspólnikiem w siedzibie pokrzywdzonego hodowcy.

- Tym razem oszuści byli zainteresowani kupnem 13 ton ryb, wartych ponad 100 tys. zł. Transakcja nie została sfinalizowana, gdyż wraz w właścicielami firmy oczekiwali na nich również policjanci - powiedział rzecznik.

Policja odzyskała 26 ton ryb, które trafiły z powrotem do hodowcy. Mężczyźni w wieku 35 i 37 lat usłyszeli zarzut oszustwa i usiłowania oszustwa. Wobec jednego z nich prokurator zastosował tymczasowy areszt, zaś w stosunku do drugiego dozór policyjny wraz z zakazem opuszczania kraju. Grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności.

NaSygnale.pl: Koszmar Katarzyny B. - to trwało przez 3 miesiące!

d3dzt8g

Podziel się opinią

Share

d3dzt8g

d3dzt8g
Więcej tematów