Trwa ładowanie...
d1q78ej

Ostrzeżenie przed zamachami we Francji. Trzech poszukiwanych

Francuskie służby poszukują trzech mężczyzn podejrzewanych o przygotowanie zamachu terrorystycznego. Opublikowano ich nazwiska i rysopisy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuska policja
Francuska policja (PAP/EPA)
d1q78ej

Od krwawych zamachów w ParyżuParyżu z listopada 2015 roku, w których zginęło około 140 osób, Francja jest w stanie najwyższej gotowości. W związku z zagrożeniem terrorystycznym kilkukrotnie w kraju przedłużano stan wyjątkowy, który ma obowiązywać co najmniej do 15 lipca 2017 roku.

W niedzielę, podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, nad bezpieczeństwem Francuzów czuwać będzie ponad 50 tys. policjantów, żandarmów i żołnierzy - poinformowało w sobotę ministerstwo spraw wewnętrznych Francji.

d1q78ej

Około 12 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa chronić będzie mieszkańców samego Paryża. Spośród nich 5 tys. odpowiadać ma za bezpieczeństwo wyborców oraz ład i porządek.

896 paryskich lokali wyborczych pilnowanych będzie przez miejskich i prywatnych agentów ochrony w godzinach 7-23 - poinformował zastępca mera Paryża Bruno Julliard.

Podobne środki ostrożności przedsięwzięto podczas pierwszej tury wyborów 23 kwietnia, która przebiegła bez większych incydentów.

d1q78ej

Podziel się opinią

Share
d1q78ej
d1q78ej