Trwa ładowanie...
drzjgb2
pogoda

Ostrzeżenie pogodowe dla niemal całej Polski. Wraca mróz

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej informuje o zagrożeniu przymrozkami we wtorkowy poranek w aż 14 województwach. Temperatura ma spaść nawet do - 6 stopni Celsjusza.
Share
Ostrzeżenie pogodowe dla niemal całej Polski. Wraca mróz
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Piotr Pakula
drzjgb2

Według najnowszych prognoz przymrozki ominą we wtorek jedynie województwa lubuskie i zachodniopomorskie. Tam miejscami mroźno o poranku było w poniedziałek. Teraz fala zimnego powietrza przemieszcza się na wschód.

Najniższe temperatury, jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mają wystąpić na Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. Przy gruncie przewidywane jest nawet - 6 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju będzie jednak niewiele cieplej.

Prognozowanemu zagrożeniu nadano pierwszy stopień, co oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe jest także zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, należy również śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej".

drzjgb2

We wtorek po południu temperatury wciąż nie będą zbyt wysokie - od 3 stopni Celsjusza w Zakopanem, do 9 w Szczecinie. W całym kraju przewidywane są odpady deszczu, a w górach nawet śniegu.

Według przewidywań meteorologów z Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) maj w Polsce będzie chłodniejszy niż zwykle. Odchylenie od średniej miesięcznej temperatury może wynieść nawet 2 stopnie Celsjusza.

drzjgb2

Podziel się opinią

Share
drzjgb2
drzjgb2
Więcej tematów