Trwa ładowanie...
d3o3j48

Ostrzeżenie IMGW: Gęste mgły w wielu regionach kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami, które mogą wystąpić w nocy w centralnej i południowo-wschodniej części kraju. Mgły mogą ograniczać widoczność nawet poniżej 100 metrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gęste mgły w wielu regionach kraju
Gęste mgły w wielu regionach kraju (Pixabay, Fot: DeltaWorks)
d3o3j48

"Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące gęstej mgły. W nocy na obszarach obowiązywania ostrzeżeń prognozuje się mgły znacznie ograniczające widoczność. Nawet poniżej 100 m! Bądźcie ostrożni, szczególnie za kierownicą", poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

Gęstej mgły można się spodziewać w centralnej i południowo-wschodniej Polsce - w województwach: podkarpackim, małopolskim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, większość województwa opolskiego oraz południowe regiony województw wielkopolskiego i mazowieckiego.

d3o3j48

Według IMWG prawdopodobieństwo wystąpienia gęstych mgieł na tym obszarze wynosi w zależności od powiatu od 80 do 95 proc

Dr Rożek opublikował zadanie dotyczące chorych na COVID-19. Wyjaśnia, o co w nim chodziło (WIDEO)

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

d3o3j48

Zmiana czasu 2020. Przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy

Zgodnie z przepisami, zmiany czasu dokonujemy w ostatni weekend października. W tym roku zmiana czasu przypada na noc z 24 na 25 października. Przestawiamy wskazówkę w zegarkach z godziny 3 na 2 i śpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu to także utrudnienia dla podróżnych, które wiążą się z wdrożeniem specjalnego rozkładu jazdy. Tym samym 13 pociągów PKP Intercity kursujących w noc przejściową, zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, po czym wyruszy w dalszą trasę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o3j48

Podziel się opinią

Share
d3o3j48
d3o3j48
Więcej tematów