Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas z letniego na zimowy? Co roku robimy to w październiku. Kolej na przestawienie zegarków nadejdzie w nocy z soboty na niedzielę.

Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy?
Zmiana czasu 2020. Kiedy?Źródło: pixabay.com
d33mt65

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawimy zegarki?

Zgodnie z przepisami, zmiany czasu dokonujemy w ostatni weekend października W tym roku zmiana czasu wypada na noc z 24 na 25 października. Przestawiamy wtedy wskazówkę z godziny 3 na 2 i śpimy o godzinę dłużej. Zmiana czasu wywołuje problemy m.in. w transporcie. 13 pociągów PKP Intercity czeka obowiązkowy godzinny postój. Również pracownicy na nocnej zmianie muszą wykonywać swoje obowiązki o godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy sprawia, że wcześniej będzie zachodzić słońce, ale i wcześniej będzie wschodzić. Zgodnie z założeniem pomysłodawców zmiany czasu, ma to ułatwić działanie firm i wprowadzić oszczędności w okresie zimowym. O ile obecne smartfony automatycznie dostosują odpowiednią godzinę, o tyle zegarki nakręcane przestawić będziemy musieli sami.

Zmiana czasu 2020. Czy to ostatnia zmiana?

Jak wynika z badania zleconego przez money.pl, większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

d33mt65

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki. Przeciwko zmianie czasu jest również część polityków, którzy tłumaczą, że nie ma przesłanek ekonomicznych, które uzasadniałyby konieczność przestawiania zegarka.

Władysław Kosiniak-Kamysz zdradza przebieg rozmowy z Tomaszem Grodzkim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33mt65

Podziel się opinią

Share
d33mt65
d33mt65
Więcej tematów