Ostry spadek temperatury. Nawet -30 stopni. Najnowsza prognoza pogody
Od rana mamy do czynienia z ostrym spadkiem temperatury. W niektórych miejscach termometry pokazały nawet -10 st. C. Synoptycy jednak już zapowiadają szczyt zimy. Niebawem temperatura może spaść nawet do -30 stopni.
11.01.2022 07:26
Czeka nas zdecydowany spadek temperatury. We wtorek rano na Podhalu termometry pokażą nawet -10 st. C. - Możliwe rozpogodzenia, których najwięcej powinno być na Pomorzu, w Wielkopolsce oraz częściowo na Mazowszu - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.
IMGW prognozuje, że we wtorek rano na północy i północnym wschodzie kraju lokalnie spadnie słaby śnieg. "Wiatr słaby, na krańcach południowo-wschodnich umiarkowany" - dodano.
Po południu w rejonie Karpat miejscami możliwy umiarkowany wiatr.
Jak wskazał Szymon Ogórek, w ciągu dnia na wschodzie i południowym wschodzie możliwe zachmurzenia. - Temperatura będzie się wahać od -4 st. C na wschodzie do zera stopni na zachodzie - powiedział.
Gdzie będzie najcieplej?
Jak przekazał synoptyk, wieczorem będzie pogodnie na zachodzie i pochmurnie na wschodzie. Dodał, że na wschodzie temperatura spadnie do -8 stopni Celsjusza. Cieplej będzie na zachodzie - tam termometry miejscami wskażą -5 st. C. Najwyższych temperatur można spodziewać się na Wybrzeżu, do zera stopni.
W nocy zachmurzy się na południowym wschodzie oraz w centrum. - Temperatura na północnym wschodzie spadnie do -14 st. C, w centrum z kolei do -6 stopni, a na Wybrzeżu -2 stopnie Celsjusza - powiedział Szymon Ogórek. Dodał, że w rejonie Karpat w nocy możliwy śnieg.
Sprawdź prognozę dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.
Szczyt zimy. Synoptycy zapowiadają nawet -30 st. C.
Według prognoz mkweather.com między 19 a 24 stycznia czeka nas szczyt zimy w centralnej Europie z szansą nawet na -30 st. C w górach i -20 st. C na nizinach.
Może spaść nawet kilkanaście centymetrów śniegu na dobę.
Pogoda. Jak zapowiada się luty?
Jak czytamy na portalu fanipogody.pl, model amerykański sugeruje, że luty będzie miesiącem cieplejszym i wilgotnym.
Synoptycy prognozują, że opadów o charakterze zimowym powinno być więcej niż w poprzednich latach, ale spodziewane są przeważnie opady deszczu.
Nie wykluczono jednak także czasami większych opadów śniegu na nizinach, całodobowego mrozu i burzy śnieżnych.
Inaczej sytuacja wygląda według modelu CanSIPS. Tu synoptycy zapowiadają zdecydowanie niższe temperatury. Przez dłuższy czas może wystąpić całodobowy mróz i większe opady zimowe, tworząc w wielu regionach większą pokrywę śnieżną na wiele dni - czytamy na fanipogody.pl.