Trwa ładowanie...
kościół
26-11-2009 12:59

"Osoby niewierzące niech się najlepiej powieszą"

Od czasu ogłoszenia wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie obecności krzyża w klasie toczy się zażarta debata wśród naszych czytelników. Nie ma zgody co do wieszania krzyży w szkołach i urzędach publicznych. Jedna ze stron uważa, że powinien być wyraźny rozdział Kościoła od Państwa, podczas gdy zadaniem drugiej krzyż to Polska. Niektórzy Internauci ostro wyrażają własne zdanie - Ebu pisze, że najlepiej gdyby osoby innych wyznań i niewierzące się powiesiły.

"Osoby niewierzące niech się najlepiej powieszą"Źródło: Jupiterimages
dau3t7g
dau3t7g

Po ogłoszeniu wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który orzekł, że wieszanie krzyży w szkołach narusza prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z „własnymi przekonaniami" i „wolność religijną uczniów" w wielu środowiskach zawrzało. Kolejne wypowiedzi w sprawie krzyży tylko podnoszą temperaturę debaty. Zebraliśmy opinie Internautów, którzy są bardzo poruszeni wyrokiem Europejskiego Trybunału.

Ludzie, opamiętajcie się

Internauta podpisujący się nickiem R pisze na forum, że w Biblii jest wyraźny rozdział Kościoła od państwa. „Czy przywódcy rządowi i Kościół rzymskokatolicki tego nie widzą? Wiara i władza nie są niczym powiązane” – pisze R.

Ebu pisze na forum, że w sprawie wieszania krzyży w szkołach publicznych i urzędach państwowych objawiła się cała hipokryzja polskiego środowiska katolickiego. Internauta uważa, że zdejmowanie krzyży to przejaw braku wolności religijnej, a wieszanie ich to wolność. „Osoby niewierzące lub innych wyznań niech się najlepiej powieszą” – pisze Ebu.

„Czy Polacy zawsze muszą być pod krzyżem i na kolanach?” – pyta baja, która popiera wyrok trybunału. Internautka pisze, że powinniśmy mieć więcej Boga w sercu, a mniej symboli na ścianach. Jako przepis na lepsze i radośniejsze życie proponuje byśmy byli bardziej życzliwi wobec siebie i prawili innym mniej kazań i pouczeń.

dau3t7g

Polska to krzyż, krzyż to patriotyzm

Korzenie Polski tkwią w katolicyzmie, jak uważają niektórzy Internauci. VOR/DME KRT pisze, że broniąc demokracji bronimy krzyża. A krzyż jest tak związany z Polską jak orzeł biały i biało-czerwona flaga. Popiera go srg, którego zdaniem tylko głupcy walczą z krzyżami i Bogiem. „Chorzy z nienawiści do chrześcijan chcą wytępić wartości, gdyż sami są tępi i bezwartościowi” – pisze Internauta.

Również peace pisze na forum, że wszyscy powinniśmy mieć więcej szacunku dla krzyża. Jego zdaniem decyzja Trybunału w Strasburgu to zamach na Kościół katolicki. Pisze, że taką nagonkę prowadzą ludzie małostkowi. „Krzyż to symbol miłości, poświęcenia i wolności. Gdyby nie kler nie byłoby dziś tej wolności. Krzyż powinien jednoczyć wszystkich ludzi” – pisze Internauta. Zgadza się z nim superateista: „trybunał w Strasburgu chyba nie ma co robić”.

Opinie Internautów zebrała Sylwia Mróz, Wirtualna Polska
dau3t7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dau3t7g
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj