Trwa ładowanie...
d3v972b

Orszak Trzech Króli 2020. Trasa i atrakcje w Katowicach

6 stycznia w prawie 900 miastach Polski przejdą uroczyste Orszaki Trzech Króli. Sprawdź trasy przemarszu w Katowicach. Jakie atrakcje będą czekać na uczestników?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orszak Trzech Króli 2020. Trasa i atrakcje w Katowicach
Orszak Trzech Króli 2020. Trasa i atrakcje w Katowicach (UM Katowice, Fot: Materiały prasowe)
d3v972b

Orszak Trzech Króli. Trasa w Katowicach

Orszak Trzech Króli w Katowicach uformuje się wczesnym popołudniem i wyruszy o 13:30. Będzie się składał z trzech pochodów: afrykańskiego, europejskiego i azjatyckiego.

Trasa Orszaku będzie identyczna jak rok temu:

  • plac przed archikatedrą Chrystusa Króla
  • ulica Wita Stwosza
  • ulica Jagiellońska
  • ulica Powstańców
  • Plac Żołnierza Polskiego
d3v972b

Orszak Trzech Króli. Program imprezy w Katowicach

Orszak Trzech Króli 2020 to piąta z rzędu taka impreza w stolicy Górnego Śląska, jedna z największych w regionie. Kolorowy, śpiewający kolędy pochód aktorów, przebierańców i rodzin z dziećmi dotrze pod Pomnik Żołnierza Polskiego na osiedlu Paderewskiego, gdzie w stajence Trzej Mędrcy symbolicznie pokłonią się nowo narodzonemu Jezusowi.

Uczestnicy Orszaku wezmą udział we wspólnym śpiewaniu kolęd. Także w tym roku organizatorzy marszu w Katowicach spodziewają się kilku tysięcy uczestników. W trakcie marszu odbędą się tradycyjne jasełka.

Katowice w Święto Trzech Króli. Utrudnienia komunikacyjne

Mieszkańcy Katowic mogą się spodziewać utrudnień 6 stycznia. Od 13:30 do 14:30 nastąpią zmiany w kursowaniu linii autobusowych: 1, 12, 51, 154, 110, 600, 672, 674, 900, 910. Rejon Osiedla Paderewskiego nie będzie obsługiwany przez autobusy. Zostanie też uruchomiona specjalna, bezpłatna linia S1. Wszystkie zmiany w komunikacji można znaleźć na stronie ZTM Katowic.

d3v972b

Orszaki Trzech Króli przejdą 6 stycznia także w innych miastach Górnego Śląska: Tychach, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Tarnowskich Górach, Gliwicach i Mysłowicach. W sumie uroczyste pochody są organizowane w ponad 50 miejscowościach.

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu. Sprawdź trasę i utrudnienia

Zobacz też: Zabił jej męża. Magdalena Adamowicz: "nie czuję do niego nic"

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v972b

Podziel się opinią

Share
d3v972b
d3v972b
Więcej tematów