Trwa ładowanie...
ycipk-12uzzv

Wchodził z dzieckiem w kordon policji. Uczestnik marszu usłyszał zarzuty

Uczestnicy wrocławskiego marszu niepodległości starli się z policją. Wśród nich był mężczyzna, który na rękach trzymał 4-letniego chłopca. Usłyszał już zarzut narażenia dziecka na utratę życia i zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas marszu zatrzymano 14 osób
Podczas marszu zatrzymano 14 osób (WP.PL)
ycipk-12uzzv

Policjanci namierzyli rodziców chłopca po analizie nagrań z monitoringu. Widać na nim, jak mężczyzna stoi przed kordonem policji, a na rękach trzyma dziecko. W tym czasie w stronę policjantów leciały petardy i inne, niebezpieczne przedmioty.

"Nie zwracał uwagi na los syna"

- Mężczyzna trzymał na rękach małe dziecko, wiedząc jak niebezpieczna jest to sytuacja - informuje Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji. - Mimo ostrzeżeń dawanych przez interweniujących policjantów, wchodził on w kordon policji, nie zwracając uwagi na los syna - dodaje.

ycipk-12uzzv

Mężczyzna i kobieta zostali zidentyfikowani, zatrzymani, a następnie przesłuchani. To pozwoliło postawić im zarzuty. Oboje odpowiedzą za czynny udział w zbiegowisku, podczas którego dopuszczano się "gwałtownego zamachu na osoby i mienie". Ojciec 4-letniego chłopca odpowie również za narażenie syna na "niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Zatrzymano 14 osób

Wrocławska policja informuje również, że podczas marszu zatrzymano łącznie czternaście osób. Wszystkie usłyszały już zarzuty. Odpowiedzą za udział w zbiegowisku, część za znieważenie funkcjonariuszy oraz groźby bezprawne, a jedna osoba za czynną napaść na policjanta.

ycipk-12uzzv
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-12uzzv

ycipk-12uzzv
ycipk-12uzzv