Trwa ładowanie...

Orgia na plebanii. Zaskakujące słowa do wiernych

"Reakcją na popełnione zło musi być pokuta" - napisał w liście do księży ordynariusz sosnowiecki bp Grzegorz Kaszak, nawiązując do skandalicznych wydarzeń w Dąbrowie Górniczej. Teraz zwraca się do wiernych. Padają zaskakujące słowa.

ks. Grzegorz Kaszakks. Grzegorz KaszakŹródło: Licencjodawca, fot: Michal Dubiel/REPORTER
d18xqfv
d18xqfv

Gorszące doniesienia pojawiają się na temat imprezy na plebanii kościoła NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. W mieszkaniu jednego z księży miała się odbyć orgia. "Uczestnicy imprezy brali środki na potencję. Jeden z nich zasłabł, bo prawdopodobnie je przedawkował" - informował "Fakt".

Doniesienia medialne mówią o tym, że w nocy wezwano pogotowie, ale uczestnicy imprezy nie chcieli wpuścić ratowników. Konieczna była interwencja policji.

Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie "nieudzielania pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia".

List do księży

W nawiązaniu do opisanych przez media gorszących wydarzeń w Dąbrowie Górniczej ordynariusz sosnowiecki bp Grzegorz Kaszak napisał list do księży.

d18xqfv

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tajemnicze odkrycie w wieży kościoła. Zawartość skrzyni zaskoczyła badaczy

"Niedawne wydarzenia w Dąbrowie Górniczej napełniły nas wielkim bólem, wstydem i złością w związku z tym, co się tam wydarzyło" - przyznał hierarcha. Zastrzegł, że "prokuratura bada sprawę pod kątem naruszenia prawa cywilnego", natomiast "komisja (diecezjalna) pod kątem naruszenia prawa boskiego i kanonicznego".

Podkreślił, że "przypinanie łaty wszystkim księżom z Dąbrowy Górniczej jest złe", zaś "każde uogólnienie w tym względzie jest niesprawiedliwe".

d18xqfv

"Nawet po tym haniebnym wydarzeniu nie możemy zapominać o ciężkiej posłudze, jaką sprawujecie tu na ziemi, która w niektórych obszarach jest niczym misja" - zaznaczył

Biskup apeluje do wiernych

Teraz biskup skierował także pewien apel do wiernych. Padły zaskakujące słowa.

"Dziś zwracam się do Was, umiłowani w Chrystusie Panu, z prośbą o modlitwę i post" - napisał. "Proszę Was, abyście modlili się i wspierali obolałych i zawstydzonych księży, a także wszystkich tych, którzy nie zrobili nic złego, a bardzo cierpią i jest im bardzo trudno" - czytamy dalej w liście.

d18xqfv

"Świat pewnie tego nie zrozumie, ale Pan Jezus nie chce śmierci grzesznika. Módlmy się więc o nawrócenie naszego brata, który dopuścił się gorszącego czynu. Tak jak już pisałem, pragnę z całą stanowczością podkreślić, że nie ma przyzwolenia na zło moralne. Każdy, kto zostanie uznany za winnego, zostanie ukarany wedle prawa kanonicznego, niezależnie od wyroku sądu cywilnego. I bardzo przepraszam wszystkich tych, którzy zostali dotknięci i bardzo zasmuceni, czy też nawet zgorszeni sytuacją mającą miejsce w Dąbrowie Górniczej" - napisał biskup.

Źródło: diecezja.sosnowiec.pl/WP/PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18xqfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18xqfv
Więcej tematów