Trwa ładowanie...

Orędzie Dudy. Prezydent apeluje do Polaków

- Dziś demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek. Polacy wiedzą, że to właśnie od ich głosów zależy przyszłość naszej ojczyzny. Wyrazem tego przekonania jest liczny udział w wyborach - podkreślił w czwartkowym orędziu prezydent Andrzej Duda. Poniżej cały zapis słów prezydenta Polski. Tuż po nim orędzie wygłosił marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Andrzej DudaAndrzej DudaŹródło: PAP, fot: Andrzej Lange
d2wai46
d2wai46

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

- W niedzielę zdecydujemy o tym, jak będzie wyglądała Polska. Pokolenia Polaków walczyły o to, żeby móc samemu decydować o najważniejszych dla naszej ojczyzny sprawach. Dziś jest to naszym prawem i przywilejem - rozpoczął prezydent.

Andrzej Duda: dziś mamy do wyboru różne wizje rozwoju

- Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim polska powinna się rozwijać - powiedział w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, decyzje wyborcze będą miały wpływ nie tylko na przyszłość kraju, ale i przyszłość wszystkich Polaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czarny scenariusz trzeciej kadencji PiS. “Można sobie wyobrazić”

Dodał, że to obywatele RP mają "w rękach moc, aby wspólnie kształtować politykę naszej ojczyzny". Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać. Dziś mamy do wyboru różne wizje rozwoju. Nasze decyzje będą miały wpływ nie tylko na przyszłość naszego kraju, ale także na przyszłość naszych rodzin, naszych dzieci i nas samych. Pamiętajmy o tym udając się do lokalu wyborczego. Wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie - powiedział prezydent.

Prezydent apelował też o udział w referendum. - Gorąco zachęcam do tego, aby wypowiedzieć się w niezwykle istotnych sprawach dotyczących naszego bezpieczeństwa, polityki gospodarczej i społecznej. To Polacy powinni decydować o najważniejszych dla naszej ojczyzny sprawach - powiedział.

d2wai46

Orędzie tuż przed marszałkiem Senatu

Prezydent w orędziu stwierdził, że to Polacy powinni decydować o najważniejszych dla ojczyzny sprawach. - Wynik referendum da rządzącym silną legitymację do tego, by pokazywać na forum międzynarodowym jednoznacznie, jaka jest wola polskiego społeczeństwa w kluczowych sprawach. Także mówić zdecydowanie "nie" wtedy, kiedy jest to konieczne. Ponieważ to właśnie wola Polaków musi mieć zawsze decydujące znaczenie w sprawach, które nas dotyczą - zaznaczył.

- Żyjemy w niebezpiecznych czasach, które stawiają przed naszą ojczyzną szereg poważnych wyzwań. Ostatnie dni uświadamiają nam to ponownie z całą mocą. Dlatego bezpieczeństwo Polski to sprawa absolutnie fundamentalna, najważniejsza. Polska w tych trudnych czasach zdaje egzamin. Pokazaliśmy to jako państwo i jako społeczeństwo po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Pokazaliśmy to również, kiedy odpieraliśmy atak hybrydowy na naszą wschodnią granicę - granicę Unii Europejskiej. Pokazaliśmy top również i w ostatnich dniach, kiedy sprawnie ewakuujemy naszych obywateli z ogarniętego wojną Bliskiego Wschodu - mówił prezydent.

Dodał, że Polska jest stawiana jako wzór, "a inne państwa proszą nas o pomoc w ewakuacji swoich obywateli". - Bo Polska nigdy nie zostawia swoich obywateli samych - powiedział.

d2wai46

- Za to wszystko miałem dzisiaj okazję kolejny raz podziękować naszym żołnierzom, którzy pełnią służbę na naszej wschodniej granicy. Podziękować i zapewnić ich o nieustannym wsparciu ze strony polskiego państwa. Ich służba zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie - mówił.

Prezydent na granicy z Białorusią

Prezydent wspomniał także, że w czwartek pojawił się przy granicy z Białorusią, gdzie zapoznał się z sytuacją bezpieczeństwa i odebrał informacje o funkcjonowaniu zapory granicznej.

W czwartek wieczorem orędzie wygłosił także marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP prowadząca wydanie Danuta Holecka zapowiedziała jedynie orędzie Andrzeja Dudy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wai46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wai46
Więcej tematów