Opozycja zbojkotuje Zgromadzenie Narodowe? Wiele na to wskazuje

Posłowie PO decyzję w tej sprawie mają podjąć w piątek przed Zgromadzeniem Narodowym. Jednak zapowiedzi polityków opozycji sugerują, że nie wezmą w nim udziału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO podejmie decyzję tuż przed Zgromadzeniem Narodowym
PO podejmie decyzję tuż przed Zgromadzeniem Narodowym (WP.PL)
WP

W piątek 13 lipca odbędzie się Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Będzie ono nie w Sejmie, ale w namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego, za co zapłacono milion złotych.

Jednak może się okazać, że w specjalnym namiocie nie będzie wszystkich posłów. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", nieoficjalnie wiadomo, że PO i Nowoczesna zamierzają zbojkotować Zgromadzenie Narodowe. Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że decyzja zapadnie w piątek na posiedzeniu klubu przed uroczystościami.

Za tym, że część opozycji zbojkotuje uroczystości może też świadczyć zaplanowane na piątek uroczyste posiedzenie klubów PO i Nowoczesnej w Sejmie.

WP

Zobacz także: "Sojusz między tronem a ołtarzem". Leszek Miller o Polsce

Politycy PO i Nowoczesnej podkreślają, że PiS łamie reguły demokracji parlamentarnej, posłowie opozycji mają ograniczany czas na wypowiedzi i zadawanie pytań. Do tego, przez Sejm i Senat w ekspresowym tempie przechodzą ustawy, jak choćby nowelizacja ustawy o IPN, którą przegłosowano w jeden dzień.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP