Opór w PiS-ie przeciwko Morawieckiemu. Szydło zyskuje kolejne szable

Beata Szydło zdaje się być pogodzona z faktem, że jej dni na stanowisku Prezesa Rady Ministrów są policzone. Na jej następcę Jarosław Kaczyński szykuje Mateusza Morawieckiego. Premier ma jednak coraz silniejsze grono poparcia. Do wyborców PiS dołączają kolejni ministrowie rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki, minister do Spraw Rozwoju
Mateusz Morawiecki, minister do Spraw Rozwoju (ONS.pl, Fot: Jerzy Dabrowski)
WP

W partii istnieje spory opór w sprawie decyzji Kaczyńskiego - czytamy na portalu Fakt.pl. Szydło znajduje coraz więcej obrońców w myśl zasady, że nic tak nie łączy jak wspólny wróg. Członkowie rządu obawiają się współpracy z Morawieckim.

We wtorek wieczorem premier otrzymała wparcie od Zbigniewa Ziobry. - Razem z Mariuszem Kamińskim mają wspólnego wroga - podaje portal powołując się na swojego informatora. W czwartek o godz. 18. odbędzie się spotkanie Komitetu Politycznego PiS, a następnie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Tam ma zapaść decyzja o zmianie Szydło na Morawieckiego.

Zobacz też: Szydło o rekonstrukcji rządu

WP

Kolejnym ministrem z rządu popierającym premier jest Antoni Macierewicz, który obawia się, że w nowym rządzie może zabraknąć dla niego miejsca. Wszystko to w związku z konfliktem z prezydentem Andrzejem Dudą. Szydło ma mieć więcej poparcia wśród szeregowych posłów, a na współpracę z nią narzekają politycy siedzący bliżej pierwszych ław.

Źródło: Fakt.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP