Trwa ładowanie...
d5vug8w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Operacja policyjna w Belgii w związku z zamachem udaremnionym we Francji

• Akcja policji odbywa się w Kortrijk, na północnym zachodzie Belgii przy granicy z Francją
• Działania związane są z zatrzymaniem w ubiegłym tygodniu pod Paryżem Reda Kriketa
• Belgijska prokuratura federalna informuje o "dużej operacji antyterrorystycznej"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Operacja policyjna w Belgii w związku z zamachem udaremnionym we Francji
(PAP/EPA, Fot: IAN LANGSDON)
d5vug8w

Media belgijskie podają, że policja wspierana przez wojsko zamknęła szereg ulic w okolicy stacji benzynowej przy autostradzie E17 prowadzącej do Lille, we Francji. Na miejscu są transportery wojskowe. AFP pisze, że żołnierze z użyciem wykrywaczy metali i przeszkolonych psów przeszukiwali okolice jednego z domów.

Francuska prokuratura postawiła w środę zarzuty 34-letniemu obywatelowi Francji Redzie Kriketowi, zatrzymanemu w ubiegłym tygodniu na przedmieściach Paryża w związku z planowaniem zamachu. Zarzuca się mu m.in. udział w spisku związanym z działalnością terrorystyczną. W jego mieszkaniu znaleziono różnego rodzaju broń i materiały wybuchowe, w tym TATP, często stosowany w zamachach przeprowadzanych przez Państwo Islamskie (IS).

W lipcu 2015 roku Kriket został zaocznie skazany przez sąd w Brukseli na 10 lat więzienia za udział w siatce dżihadystycznej kierującej bojowników do Syrii. Śledczy są zdania, że on sam także przebywał w Syrii, gdzie wstąpił do szeregów IS.

d5vug8w

Podziel się opinią

Share

d5vug8w

d5vug8w
Więcej tematów