Trwa ładowanie...
d21x59y

ONZ potępia Izrael za łamanie praw człowieka

Komisja Praw Człowieka ONZ w Genewie przyjęła w środę rezolucję potępiającą Izrael za "nadmierne" użycie siły na terytoriach palestyńskich i "zaostrzenie" konfliktu bliskowschodniego. Izrael napiętnowano też za kontynuowanie okupacji syryjskich Wzgórz Golan oraz wezwano do zaprzestania budowy nowych osiedli żydowskich osadników na terenach Autonomii Palestyńskiej.

Share
d21x59y

Na dobiegającej końca dorocznej 6-tygodniowej sesji Komisji Praw Człowieka w Genewie rozpoczęto w środę głosowanie nad szeregiem dokumentów potępiających poszczególne kraje za łamanie praw człowieka.

Konfliktowi bliskowschodniemu poświęcono trzy rezolucje, poparte zdecydowaną przewagą głosów w Komisji Praw Człowieka - a to dzięki tradycyjnie antyizraelskiemu nastawieniu krajów Trzeciego Świata, które mają w Komisji większość głosów.

Jedynym krajem, który głosował przeciwko przyjęciu wszystkich trzech dokumentów były Stany Zjednoczone. Delegacja Izraela miała jedynie prawo do obserwowania przebiegu głosowania. Przedstawiciele USA i Izraela zgodnie twierdzili, że rezolucje są stronnicze i zaszkodzą procesowi pokojowemu na Bliskim Wschodzie. (an)

d21x59y

Podziel się opinią

Share
d21x59y
d21x59y
Więcej tematów